Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання чергової 38 сесії Долинської міської ради відбудеться 30 травня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 травня 2018 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Опитування

При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?

Loading ... Loading ...

Адміністрування сайту


Лічильник


13.07.2017

Християнський табір «Духовна Ватра» у м. Долині

З 29 червня по 9 липня при парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» під керівництвом о. Вітольда Левицького  проходив літній духовний табір. Традиційно щороку діти та молодь  проводять свої «Канікули з Ісусом» у таборі «Духовна Ватра»  упродовж десяти днів.

Цьогорічний девіз табору: «Великого бажайте», співзвучний із закликом Патріарха Йосипа Сліпого. Під час християнських канікул при парафії «Серця Ісуса і Серця Марії» м. Долини, учасники змогли добре відпочити та духовно збагатитися.  В програмі табору була щоденна Божественна Літургія, ранкові і вечірні молитви, молитва на вервичці, катехизація, творчі завдання, музичничний гурток, гурток англійської мови, перегляди фільмів та мультфільмів з їх обговоренням, психологічні тренінги, творча майстерня, цікаві поїздки та екскурсії. Але найголовніше, все це було пронизано духом Божої любові.  Слід зазначити, що ніщо не може зрівняється з величчю Божої Служби та захоплюючим  розкриттям нових фактів пов’язаних з Богом , про які діти навіть не здогадувались.

В таборі «Духовна ватра» цьогоріч відпочивало 40 осіб віком від 6 до 14 років. З ними працювали катехити, аніматори, духовенство. Під керівництвом катехита та головного аніматора табору Тетяни Яблінської, з дітьми працювали аніматори Віра Качмар, Мар’яна Майхер, Христина Іванець, Вероніка Сопіра, а також Аліна Мартинишин, Вероніка Яблонь, Марія Євчук. Крім того, заняття з учасниками табору проводили: катехит-психолог Наталія Левицька Феденчук, брат-семінарист Петро Євчук та, звичайно, о. Вітольд Левицький.  Слід зазначити, що більша частина дітей були з м. Долини, лише 5 учасників – з м. Івано-Франківська та 2 –  з Коломийського р-ну (с. Замулинці).

Більшість дітей ночували при церкві, де є відповідні для цього умови. Невеличка частина дітей перебувала в таборі протягом дня, а ночували вдома. Для учасників табору було організоване повноцінне  смачне та корисне харчування: сніданок, обід, підвечірок та вечеря під керівництвом їмості Марії Левицької.

Кожен день у таборі мав свій чіткий розпорядок, якого дотримувалися і діти , і аніматори.  Щоранку хтось із аніматорів – проводив руханку. Щодня всі таборяни були живими учасниками Божественної Літургії, кожен із них приступив до Таїн Сповіді і Євхаристії (Причастя).  Разом з о. Вітольдом Левицьким, Божественну Літургію служили о. Ігор Яблонь та о. Петро Коваль, які також сповідали дітей, давали добрі настанови, благословили свяченою водою, молилися за всіх вихованців та вихователів духовного табору.

Під  час праці з учасниками табору, ми намагалися поєднати духовну та розважальну частину. Перша половина дня була насичена духовними цікавими навчаннями, а друга – більш відпочинкова, творча, ігрова.

Після Божественної Літургії, всі учасники ділилися на 4 групи, і відповідно по черзі відвідували різні заняття, кожне з яких проводив хтось з аніматорів. На одному з катехитичних занять діти вивчали блаженства та дізнавалися про життя Йосипа Сліпого, 125 років з народження якого відзначають цього року у нашій Церкві.  На іншому – вивчали та закріплювали Божі Заповіді.  На цих заняттях аніматори намагалися якнайбільше залучити дітей до праці, використовуючи цікаві активні катехизові методи, ділячи дітей на мікрогрупи, кожна з яких виконувала певне завдання, закріплюючи поданий матеріал.  На музичному гуртку діти вивчали релігійні та українські пісні: «Дивись увись», «За все Тобі я дякую», «Вірую», «Боже великий Єдиний», «Ми є родина», «Боже, мій Боже» та ін. Під час проведення заняття з англійської  мови, діти та молодь вивчали нові слова та словосполучення, але ті, які стосувалися церкви, християнської спільноти, парафії. Наприклад, вивчали в ігровій формі  такі слова як : церква, тетрапод, священик, вівтар, Бог, Ісус Христос, Ангели, та ін., а також пояснювали їх значення. Всі навчилися християнського вітання на англійській : Glory to Jesus Christ (Слава Ісусу Христу) = Glory to Got forever (Слава навіки Богу).  Не менш цікавими були психологічні тренінги про спілкування, поведінку, стрес, конфлікти, які зможуть допомогти дітям краще поступати в тій чи іншій життєвій ситуації. На перерві, між заняттями, всі учасники танцювали банси, які дуже всім подобаються, адже це не тільки руханка, через такий танець можна донести чимало виховних та духовних ідей, які торкнуться серця дитини.

Слід зазначити, що аніматори разом з дітьми, під опікою о. Вітольда, відвідали два Гошівські монастирі: Преображення ГНІХ (чоловічий) ЧСВВ на Ясній горі, та жіночий монастир Пресвятої родини, де змогли помолитися та побути з Богом, а також відвідали цікавий інтерактивний «Центр Вигодської вузькоколійки», де змогли грати різні природничі ігри, уявно їхати на поїзді, «залізати» в дупло дерева, чи «підніматися» по  його стовбурі, складати ланцюг живлення тварин чи знайомитися з рослинами, які притаманні нашому регіону, а також самостійно визначати вік дерев та ознайомлюватися з особливостями їх кори.

Не менш цікавими для дітей були творчі майстерні, де діти власноруч виготовляли блокнотики, курочки, розмальовували камінчики, які самі назбирали, коли ми разом побували на річці. Діти дивували своєю винахідливістю та креативністю.

Для кращого закріплення того чи іншого матеріалу, аніматори проводили з дітьми катехизацію у формі ігор: «Блудний син», де всі учасники з гафрованого паперу створювали собі різні костюми та грали ролі; «музична коробка», де діти під час музичного супроводу передавали багатошарову обгортку, на кожному шарі якого були запитання, і на кому зупиняється, той відповідає на це запитання, а виграє той, хто знімає останній шар,під яким знаходиться приз. Наш приз поділили між всіма: там були цукерки. Також гра «Правда, неправда» заставляє дітей логічно думати та пригадувати вивчене. На закінчення табору була проведена цікава інтелектуальна християнська  гра         « Що? Де? Коли?», яка дуже подобається всім дітям.

Крім інтелектуальних ігор та  спортивних естафет, з дітьми проводилися також розважальні ігри: «боуліг», «карета», «газетна замітка», «комарики-дзюбрики», «паравозик» та ін. Але найбільше дітям подобається «велика гра» – квест «У пошуку цитат», де кожна команда повинна була виконати певне завдання, щоб зібрати цитату. А для цього потрібно було сортувати розсипані макарони, плести косички із скакалок, прострибати з м’ячем, відгадати християнські загадки та утворити відповідь із букв, які були прикріплені на учасниках та ін. Також всі діти під час вільного часу могли грати в бадмінтон, настільний теніс, футбол, стрибати на батуті та ін. До речі, для того, щоб стрибати на батуті, потрібно було мати талончик, який учасники намагалися заробляти протягом дня на заняттях за активність, за допомогу аніматорам в організації тієї чи іншої гри, за чистоту в своїх кімнатах, робочих столів і т.д.

Всім дуже запам’ятався вечір “Духовної Ватри», адже до цієї події всі готували найбільше та з нетерпінням чекали. Під час цього свята кожна група разом зі своїми аніматорами презентували невеличкий виступ: пісні, вірші, інсценізації, який готували напередодні. Також для всіх присутніх о. Вітольд заспівав кілька духовних та патріотичних пісень. На цьому заході виступали також учасники ансамблю «Діти Світла» (Лілія Левицька та Наталія Левицька-Феденчук), Наталія Левицька-Феденчук заспівала також пісню «Криниця», сестри Аня та Слава Ватащук заспівали пісню, яку присвятили своїм «Батькам», аніматори Аліна Мартинишин та Вероніка Сопіра виконали пісню «Моє ім’я Україна”. Опісля всі діти та дорослі змогли повеселитись, танцюючи навколо вогнища, а також поласувати смачними смаженими «шпікачками».

Як зазначила аніматор Вероніка Сопіра «У  таборі «Духовна Ватра»  поміж  нами  знаходиться  сам  Бог  живий, який  промовляє через священників, аніматорів,  катехитів. У   цьому  таборі діти  виховуються  у християнському  дусі, та  за  час  перебування тут  змінюються  в  кращу  сторону : стають  добрішими, ввічливішими, культурнішими, благороднішими, розумнішими, а основне знаходяться ближче до Бога. Хоч спочатку діти й були трішки бешкетливими , проте з часом табір і зокрема вплив аніматорів змінив їх. Вони всі разом подружились, навчились активно працювати в команді та враховувати думку кожного, а також відкрито виявляти  християнську любов і доброту один до одного, стали згуртованішими та самостійнішими, але найважливіше  – навчилися молитися та краще відчувати серцем Господа».

Хочу сказати, що цих 10 днів у нашому духовному таборі, змінили не тільки дітей, але й дали гарний урок для аніматорів. Ми багато чого навчилися, хоча здавалося б, ми вже це і знали. Кожна дитина – неповторна та індивідуальна. Єдине про що шкодуємо, що через брак часу, адже постійно були залучені до праці з дітьми, ми не змогли щодня записувати «перли» дитячих висловів, їхніх міркувань у тій чи іншій ситуації. Їхні домисли, висловлювання, висновки дуже часто нас тішили та радували, адже серед нас знаходились маленькі генії.

Дякуємо всім парафіянам та людям доброї волі, які долучилися до проведення табору, хто чим зміг. Дякуємо батькам за розуміння та підтримку, а також за чудові відгуки. Ми раді, що Ви і Ваші діти повернулися задоволеними та духовно-збагаченими, і що наші старання і праця не пройшли даремно.

І найбільше дякуємо нашому Господу Богу, Який постійно був з нами, благословив нас на працю, допомагав при втомі та робив нас щасливими разом з Ним.

Наступного року обов’язково буде такий духовний табір!!!

 Тетяна Яблінська

Катехит церкви та «аніматор аніматорів»