ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

10.08.2018

Хореограф Анастасія Лопух: «Балет – довершене мистецтво майбутнього!”

Долинська балетна школа (студія) Вадима Писарєва дедалі частіше заявляє про себе у мистецьких конкурсах різного рангу та культурному житті краю. Керівником балетної студії є хореограф Анастасія Лопух. Юні вихованці несуть у світ витончений, емоційний, шляхетний балет. Анастасія має фантастичний контакт із дітьми, вона відкрита до спілкування і неабияк надихає маленьких балеринок.

– Чим Вас, Анастасіє, зацікавив саме балет?

Будучи ще студенткою, вивчала всі види танцю, однак класика завжди була в моїй душі. Хоча я дуже люблю й інші напрями хореографії.

Анастасіє, в якому році створено Долинську балетну школу? Як Вам вдалося втілити такий задум?

У 2015 році ми розпочали свою діяльність. Якось подумала: чому в інших містах може бути балет, а в нас ні, якщо маємо таких здібних виконавців? От і поставила собі за мету. Звісно, сама би я цього не домоглася, завдяки батькам вдалося започаткувати таку справу.Дуже багато людей мене підтримували. Навіть не очікувала такої підтримки, було дуже приємно.

 – З якого віку займаються дітки? Скільки занять на тиждень?  Яка кількість дітей загалом відвідує школу?

 – Дітки займаються з 5-ти років. Навчання залежно від віку, від одного до трьох разів на тиждень. Відвідують заняття 150 діток у різних вікових групах. На даному етапі набір не проводиться, охочих є, та вчитель тільки один.

 – Бувало таке, що прийшла дитина, її відібрали, а через якийсь час виявила байдужість до занять?

– В цій справі потрібне велике бажання, терпіння та наполегливість. Буває, у дитини всі дані від природи,  однак вона не тренується наполегливо. Тоді, звісно, нема ніякого розвитку. А буває навпаки: дитина, яка не зовсім вправна на початку, своєю працею добивається успіху. Як у кого.

– А чи правда, що танцювати можна навчити будь-яку людину за умови правильного харчування і фізичної форми?

– О, так! Це ідея (Усміхається). Думаю, треба набрати групу від 30 до 90 років. І ми перевіримо. Вважаю, у будь-якому віці людина повинна рухатись, слухати красиву музику і танцювати для душі.

Чи правда, що маленькі балерини нічого не їдять, щоб залишитися у формі, виснажують себе і взагалі приносять себе в жертву мистецтву?

– Це насправді один з міфів про балетний світ. Є, звичайно, які фізіологічно схильні до повноти, і їм доводиться йти на якісь жертви, але їх не так вже багато. Комусь щастить бути «тоненьким» від природи, а хтось прикладає зусилля, аби не перебрати у вазі. Але найменші вихованці добре знають, що булочки – то не для них.

Балет досить травматичний вид мистецтва: навантаження, підтримки…

– Головне – професійно та індивідуально підходити до кожної дитини, враховуючи її реальні можливості. Саме тому тільки обрані дівчата стають на пуанти. Мозолі бувають, але це тоді, коли розтанцьовують нові пуанти. І хочу сказати, діток це анітрохи не лякає.

Відомо, що психологічна складова у балетній справі грає не останню роль. Як працюєте з дітками в цьому напрямі? Якось переконуєте, що балет їм справді потрібен?

– Не можу сказати, що переконую, ми спілкуємось, переглядаємо мотивуючі відео, мультфільми та кіно. Словом, все, що надихає на танець.

Існує хибна думка, що класичний балет зупинився у розвитку. Чим сьогодні можна зацікавити глядача?

 – Це справді хибна думка, бо на даний момент класичний танець  дедалі більш популярний в Україні. Зараз можна поєднувати класику в сучасній обробці. Діткам це дуже до вподоби.

 – Анастасіє, а куди стелитиметься шлях для випускниць Вашої балетної школи?

– Участь у конкурсах, виступах різного рангу, знайомство з відомими хореографами, удосконалення своєї майстерності – це на даний час. У майбутньому, як мінімум, у них залишаться приємні спогади, упевненість у собі, а, можливо, хтось обере собі танець за професію.

Хотіли б, щоб хтось із дівчаток у майбутньому продовжив Вашу справу і теж пішов у балет?

– Чому ж ні?! Мені так не вистачає помічниці. Якби запитати дівчаток ким вони хочуть стати, то, без сумніву, більшість з них в один голос скажуть: балериною або хореографом. Це мене не може не радувати, однак я розумію, що таке захоплення лише на даному етапі. Все ж хотіла би, щоб вони використовували у житті всі можливості.

  Чи є труднощі, проблеми балетній школі?

– Звичайно, як і у будь-якій справі, у нас теж є труднощі. Насамперед дороговартісне пошиття костюмів  – щонайменше 2500 гривень. Не кожні батьки мають змогу пошити  їх своїй дитині … Та все-таки світ не без добрих людей. Не часто, але спонсорська допомога  нас виручає.

Балет – це професія чи стиль життя?

– Кожна професія сьогодні – це стиль життя. У мене ж танець став стилем життя. І я невимовно рада.

Ми бажаємо Анастасії та її вихованцям натхнення, щирих емоцій Нехай ритм серця завжди зливається з ритмом музики! Успіхів Долинській балетній школі!

Бесідувала Тетяна ГОЛОВЧИН

Фото з особистого архіву Анастасії Лопух