Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Лічильник


25.10.2017

Фейлетон “Їхав віз у безвіз”

Фейлетон

ЇХАВ ВІЗ у БЕЗВІЗ

Ото Хомі пощастило:одного дня купив собі «залізного коня» на ймення  «Форд», а наступного – Європа відкрила для України двері безвізу!

І дружина каже Хомі: «Хочу до Парижу, бо то є мрія ще дівоча. Тоді залізна завіса не пускала, в дев’яності – безгрошів’я. А тепер таки  поїдьмо!». Тим більше, що разом з добавками до пенсій у кишенях біометричні паспорти  спокою не давали.

 Вирішили «Фордом» до Парижу не їхати, бо порушувати правила  дорожнього руху там дорого. Ночувала  бідна машина на вулиці, адже гараж теща забрала під склад. Там був справжній музей радянського терору: здоровенні зашкарублі  капці з волячої шкури, бальонові бурячкового кольору куртки, ондатрові шапки, де міль танцювала ламбаду,  піонерські галстуки, які ще леніна пам’ятали,  сапки, лопата, граблі часів шевченкової кріпаччини. А біля гаража припнули пса Мухтара , аби ревно пильнував весь той мотлох. У стінці гаражу теща змусила Хому вирізати круг і пес в дощ не бідував так, як «Форд». Кожного дня Мухтар  сіпався і на якісь соті –тисячні сантиметра тягнув залізяку  до сусідового шанхаю. А після того, як сусід поселив туди Жучку,яка на припоні так дзвінко гавкала що в їхній багатоповерхівці шибки дзеленчали – псисько почав тягнути гараж ще інтенсивніше.

  Перед далекою дорогою  Хома заснув. І сниться, буцімто запитує європеєць в уніформі на кордоні – чи вміє він, Хома, добре паркуватися?«Вмію!» – каже Хома. А той європеєць подивився до свого комп’ютера і каже: «А чого то Ваш автомобіль на газоні постійно пасеться?»,  – «Та то, пане, один раз було. Сусід швидше за мене під вікнами припаркувався». А прикордоник далі до комп’ютера заглядає. « Ви, бачу, під самі двері  під’їзду під’їхали. В нас навіть Президент ніколи би собі того не дозволив» – «Та то жінка моя в дощ не хотіла йти зайвих десять метрів і мокнути. То лише один раз було!»

Подивився на Хому європеєць пильно-пильно і каже: «А чи знаєте ви, що в безвіз лише один раз двері відкриваємо?»

Хома прокинувся в холодному поту. І в одній піжамі побіг «Форд» від під’їзду на автостоянку перепаковувати. Так, так –відтепер Хома паркується тільки на автостоянці, що її збудував уряд міста для автомобілістів на місці демонтованих гаражів.

І ще одне:  щойно Хома з Франції  повернувся, то почав розповідати повсюдно, що тим власникам, хто «пасе» свої авто на газонах – на зиму європейці заготовляють сіно, а  їхнім «залізним коням» – пута-блокатори і штрафну платну  автостоянку. Оскільки цього річ в Парижі на Єлисейських полях сіна накосили багато, а автопорушників нема, то повідомили люб’язно, що готові безплатно пару в’язанок запашної отави для долинських  авторогулів передати.

До речі, Мухтар і Жучка про гаражне комірне поволі забули й  добре нині живуть в спільній буді в тещиних родичів на селі. Ще одна втішна новина: за тещею Хоми  остаточно перестав блукати привид Радянського Союзу і вона нарешті перестала тужити за вареною ковбасою по 2,60 і хлібом по 16 копійок.

І наостанок таке: до Євросоюзу нас приймуть лише тоді, коли навчимося  жити без металевих шанхаїв на подвір’ях, в гаражах лише авто тримати, справно їздити і сумлінно згідно правил паркуватися!

М. ГАЛІВ

Фотофакт:  долинські автопорушники. Впізнаєте?