ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

25.10.2012

Екологічний транспорт – в екологічному місті

З 15 по 19 жовтня у місті Долина вперше було оголошено тиждень велосипедної мобільності. З цією метою на базі шкіл міста з ініціативи Долинської міської ради та ГО “Центр підтримки та розвитку реформ”, за підтримки ПРООН було реалізовано проект інформаційної кампанії, спрямованої на пропаганду екологічно чистого транспорту, зокрема велосипеду. В рамках дії цього проекту в кожній із семи шкіл міста було проведено міні-велопробіги першою велосипедною доріжкою, тематичні конкурси малюнків, радіореклами. А крім того, кожна школа мала креативне завдання організувати та провести у себе масовий захід, присвячений екологічному транспорту та зокрема велосипеду.

Спеціальним же гостем нашого міста в ці дні, який разом з робочою групою проекту відвідав кожну із шкіл став експерт з містобудування та велосипедної інфраструктури з Нідерландів Роберт ван Хамерен, що вже вдруге за останні 2 роки перебуває з робочим візитом в Долині, завдяки програмі PUM Netherlands Senior Experts. До слова, 2 роки тому, коли ще тільки виникла ідея облаштування велодоріжок у нашому місті, саме пан Роберт консультував та допомагав у реалізації цього задуму. До вашої уваги інтерв’ю з цим непересічним чоловіком.
.
– Містере Роберте, розкажіть, будь ласка, детальніше, в чому полягає мета Вашого приїзду в Долину цього разу?
– Два роки тому керівництво Долини звернулося до мене за порадою щодо впорядкування усієї транспортної системи, будівництва велодоріжок та їх правильного використання. Тоді процес розпочався і вдало рухався вперед. І вже сьогодні ми бачимо прогрес – з’явилася перша велосипедна доріжка. Зараз я тут, щоб дати експертну оцінку усьому зробленому, а також дати кілька цінних порад щодо належного і раціонального використання велодоріг. Я зустрічаюся з людьми різного віку і різного кола, ми обговорюємо переваги та недоліки велодоріжки та разом приймаємо рішення щодо цілей їх використання.
.
– Долина є зовсім невеликим містом. Чи необхідно було будувати тут велодоріжку?
– Люди в епоху автомобілів вже відвикли ходити пішки. Вони використовують машини завжди і всюди. Автомобіль – це, звичайно, добре. Якщо машин небагато, а якщо їх мають тисячі?… А якщо мільйони? І кожен спішить дістатися до місця призначення у час «пік»? Постійні затори на дорогах, аварії, шум, гам, а що вже говорити про екологію? У нашій країні кожен має машину, але ми не використовуємо її весь час і всюди. Щоб дістатися до місця відпочинку, ми забуваємо про машини і пересідаємо на велосипеди. Це зручніше. Що стосується вашого міста, – так, це нововведення не тільки для Долини, а й для усієї Вашої країни. Велодоріжки у містах – тут велика рідкість. Але це дуже відважно, слідом за Львовм, Черкасами та іншими збудувати велодорогу і в такому маленькому місті, як Долина.
Я поділяю умовно Ваше місто на три частини. Це стара частина міста, нова частина і паркова зона (озеро, парк та місця для відпочинку). Довжина цих зон не перевищує
5 кілометрів. Використовувати машину, щоб дістатися до місця призначення – невигідно, адже немає потреби даремно «ганяти машину». Маршрутним транспортом користуватися досить незручно, вони не їздять кожні 5 хвилин, тим більше, вони курсують за одним маршрутом, але ж не всі люди рухаються в одному напрямку. Таксі – дорого, в наш час усі намагаються економити. Пішки – далеко. Саме тому використання велосипедів є найоптимальнішим, найзручнішим, найдешевшим і найекологічнішим видом транспорту. І саме для вашого міста він є дуже необхідними.
.
– Ви розповідаєте про одні переваги велодоріжок. А які все ж недоліки вони мають?
– Ну, є досить велика різниця між просто смугою на дорозі з намальованим велосипедом і справді побудованою велодорогою, окремо від автошляху. Тут, у Долині, де є поки що велосмуга, може бути досить небезпечно, коли машина їде на великій швидкості, обганяючи велосипедиста. І так як це явище відносно нове в Україні, водії машин не «дружать» з велосипедистами. Хоча, думаю, що скоро вони навчаться ділитися дорогою, або, швидше, їх навчать працівники ДАІ. Більше недоліків велодоріжок я не бачу. Будуючи велодоріжки – ми тільки виграємо.
.
– Відвідуючи школи та спілкуючись з учнями, Вам показали і розказали про перешкоди, які стоять на велосипедній смузі – це ті самі машини. Водії паркуються на частині, призначеній для велотранспорту, цим самим перешкоджаючи руху велосипедистів. Що порадите нам зробити, щоб уникнути такої неприємності?
– Ви повинні просто штрафувати водіїв за паркування у забороненому місці. Вони мусять усвідомлювати, що тепер дорога призначена не тільки для них. Велосипедисти такі самі учасники дорожнього руху, як і автомобілісти. Тим більше, для зупинки транспорту є спеціально облаштовані парковки і стоянки. І, до речі, не є необхідним паркуватися перед самим входом до магазину, ці люди просто є лінивими і не хочуть пішки пройти навіть кілька зайвих метрів.
.
– Скільки ще таких велодоріжок планується збудувати в нашому місті в майбутньому?
– Цього я не знаю. Але думаю, що багато. Долина вже зробила перший крок назустріч комфорту та екологічному транспорту, тож зараз потрібно тільки звикнути до цього нововведення і впевнений, що за невеликий проміжок часу велодоріжки стануть незамінною частиною автомобільних доріг Долини.
.
– Тобто Ви вважаєте, що ми зробили правильно, облаштувавши велодорогу…
– Усі люди повинні зрозуміти, що велосипед – це є необхідність. Він призначений не тільки для молодих активних людей, не тільки для неспроможних купити собі машину, а він є справді потрібним для всіх. Ми ж не хочемо жити в місті, яке брудне і в якому важко дихати, ми хочемо жити в екологічно чистому середовищі, повітря якого приємно вдихнути. Долина, хоч і невелике місто, є яскравим прикладом для інших міст, ви рухаєтеся у правильному напрямку, до Європи і вас варто наслідувати. А ми, голландці, в свою чергу, маємо колосальний досвід у цьому і готові поділитися ним з Україною.
Ліліана Хомишин
тижневик “Добра справа”