Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


15.06.2018

Дружня зустріч шахістів

14 червня  2018 року у ПК «Прометей» відбувся ІІ командний турнір юнацьких збірних  Калуського та Долинського районів. Наш район представили 18 учасників,  а команду гостей—10 кращих шахістів  віком до 18-ти років. Очікувалось прибуття ще двох команд, але через непередбачувані обставини в матчі зустрілись тільки дві команди.

Другий етап відзначився приємною, гостинною організацією та чудовими призами. На відкритті змагань секретар міської ради Віктор Гошилик привітав учасників та наставників. «Життя – як гра в шахи. Цю фразу застосовують усі й усюди, чи то для виправдання, чи як причину тріумфу.

Кожен у своєму житті починає розвиватись під час гри. Яка б вона не була, ми знаходимо у ній задоволення та спокій. Іншими словами – розвантажуємо мозок, даємо йому перепочити та розвіятись. Шахи відносяться до того типу ігор, яким починають цікавитись змалечку і, при бажанні, розвиваються до майстрів спорту та чемпіонів світу. При цьому слід пам’ятати, що шахи допомагають усім розвивати пам’ять, увагу, зосередженість та формують як розумові, так і фізичні здібності. Це дозволяє дослідити ступінь розвитку її інтелекту, широту мислення та далекоглядність у власних діях. Хтось скаже: «Шахи – це не спорт, вони нудні і не цікаві». Але  так говорять ті, хто жодного разу не доторкався до фігур або здались при першій же поразці, не намагаючись виправити власні помилки чи дослухатись до думки інших. Проте ті, хто грає у шахи уже достатньо довго, інакше, як спортом, яким можна займатись будь де і будь коли, їх не назвуть. Діліться своїми захопленнями з іншими. Залучайте їх до гри в шахи. А вам, дорогі учасники, бажаю перемоги»,-радів за юнаків та юначок Віктор Іванович.

Почесні гості з Калущини відмітили, що за шахівницею зібралось майбутнє України, інтелект нації.

Після церемонії відкриття розпочалась безкомпромісна спортивна боротьба за призи та бали, котрі дозволяють відібрати кращих до фіналу. В турнірі взяли участь 28 юних шахістів. Учасники –різні за віковою категорією та досвідом гри, тому спрогнозувати переможця змагань заздалегідь було нереально. Турнір проводився за швейцарською системою в швидкі шахи (контроль 10 хвилин + 5 секунд на хід) та 9 турів.

Суддя змагань Михайло Кепещук всім оголосив про обов’язок переможця партії підійти відразу після гри та повідомити судді результат, а у випадку нічиєї це обов’язок обох суперників. Виникали випадки, коли тур закінчився, а суддя не знає результатів деяких пар.

«В дитячих шахах часто трапляються різні ситуації стосовно правила «доторкнувся – ходи». Коли юний шахіст повідомляє мені, що його суперник торкнусвя до фігури і не хоче нею ходити, то тут все залежить від реакції останнього. Виконуючи роль судді в шахових змаганнях, я керуюсь виключно правилами шахів, без прив’язки до конкретних суперників. Тільки так, інакше це буде непрофесійне суддівство. Мій основний стиль суддівства: «Краще рішення спірної ситуації – коли шахісти з’ясують відносини за грою в шахи» . Ще давньогрецький філософ Сократ сказав відомий афоризм: «Платон мій друг, та істина дорожча!»

Зрештою, після хвилюючих змагань оголошують результати. Чемпіоном турніру став  долинянин Андрій Коваль. Хлопець провів впевнено змагання і має в своєму активі 7 1\2 очок і це найкращий результат. Щирі вітання юному шахісту, тренеру та батькам з високим досягненням – 1 місце при 28 учасниках! Друга сходинка у долинянина Петра Братішка, у нього 7 очок. Високий результат  вже не є сенсаційним, оскільки це досвідчений шахіст, котрий має в своєму активі не одну вагому перемогу. «Бронзу» турніру забирає представник міста Калуша—Степан Войтович. Особливо приємно, що навіть деякі з наймолодших учасників в даному турнірі  спокійно собі розправлялися з досвідченими гравцями, тож цікавіше було спостерігати за грою в окремих партіях. В рамках даної зустрічі відбулась і матчева зустріч, зіграли по 10 представників від кожної команди по 4 партії. В результаті, калу шани обійшли волинян із загальним результатом 22:18. Загалом,  учасники задоволені та радісні,  кожен повернувся додому  з приємними враженнями від зустрічі та гри. Про що свідчила наприкінці змагань товариська гра. А представнику  команди Калуша секретар міської ради Віктор Гошилик вручив цінні призи та подарував на пам’ять календарі і книги відомих авторів про місто.

Особливу матеріальну підтримку для проведення  матчу-турніру надав директор державного підприємства «Вигодське лісове господарство» Олександр Матусевич.

 

Т.Г.