Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 березня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
13.06.2018

Долинянам: спільно утеплюймо, облаштовуймо, ремонтуймо!

Долинянам

СПІЛЬНО УТЕПЛЮЙМО, ОБЛАШТОВУЙМО, РЕМОНТУЙМО

Наше рідне місто щодня змінюється, стає комфортнішим. Особливо видно це там, де на подвір’ях є добрі господарі. Мова йде не лише про приватні оселі долинян, але й багатоквартирні житлові будинки. Там також мешканці самі собі господарі, а ось як господарюють – видно і по зовнішньому вигляді будинку, і прибудинковій території та під’їздах. Наприклад, там, де жителі активні, ініціативні, знають і усвідомлюють себе власниками – результати видно здалеку.

Долинська міська рада уповноважила комунальне підприємство «Управління комунального майна» бути основним розробником проектів і програм, спрямованих на дієву поміч долинянам. А що розуміємо під дієвою поміччю? Насамперед, готовність співвласників багатоквартирного будинку з усвідомленням «це наше» долучатись до втілення задумів своїм фінансовим внеском. Наприклад, завершується проект “Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина за підтримки Європейського Союзу та міської ради.  Там, де жителі зібрали 20 відсотків суми, необхідної на утеплення будинку – вже дві зими комфорт, затишок, велика економія коштів кожної родини на оплату комунальних послуг. А ще – будинок має утеплені цоколі, влаштоване водовідведення, гарний привабливий вигляд, квартири в ньому охочіше купують, дорожче продають. Проект завершується, а ті будинки, де жителі не змогли разом згуртуватися до співфінансування – залишаються неутепленими і сірими.

– Всі зобов’язання перед мешканцями утеплених будинків і європейськими партнерами ми виконали. Очікуємо, що в майбутньому будуть ще схожі проекти. Все залежить від того, чи готові мешканці багатоквартирних будинків долучатися до співфінансування, – каже директор КП «Управління комунального майна» Долинської міської ради Сергій Гаргат.

Також до кінця цього року успішно продовжується міська програма заміни вікон та дверей у місцях загального користування. І знову ж, там де жителі будинку зібрали свою частку коштів, а міська рада до фінансувала  – є з енергозберігаючими вікнами і дверима підї’зди, горища, підвали. А там де жителі недружні, пасивні, чекають що прийде «хтось» і все зробить, мають в будинку розбиті шибки і всюдисущі протяги. Взимку в таких будівлях повітря швидко охолоджується, температурні показники суттєво знижуються. Сергій Іванович наводить статистику експертів: якщо вхідні двері і вікна в під’їзді нові, енергозберігаючі, то в квартирах температура підвищується. Особливо це відчутно на перших поверхах.

Повертаючись до утримання спільних для будинку територій, приміщень і мереж, зазначимо, що житлово-комунальна сфера сьогодні переживає час невідворотних змін. Минув рік з часу впровадження Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», який передбачає управителів для усіх багатоквартирних будинків. Жителі вже можуть оцінювати їхню роботу і визначитись, задоволені вони чи ні.

– Долиняни мають право і можуть розірвати договір з тим управителем, якого призначила міська рада чи з тим, якого вони обрали. До нас звертаються жителі будинків з проханням розірвати договір. Але звертаються поодинці, а потрібно згуртовано. Насамперед повинні відбутися збори усіх мешканців, де має бути оцінена діяльність управителя за рік та проведене письмове опитування і чітко роз’яснені причини, через які мешканці прагнуть розірвання договору. Потім треба визначитись з управителем чи компанією, яка здійснюватиме управління будинком. Можна перейти й на самостійне управління, створивши ОСББ. Люди повинні розуміти, що вже не міська рада чи «ЖЕКи» опікуються будинками, а самі мешканці, адже це їхнє майно. Є добросовісні управителі, а можуть бути й невідь-звідки управлінські компанії –«гастролери», які не дбатимуть про будинок. Тому співвласникам багатоквартирних будинків треба бути уважними і обережними при виборі, знати управлінську компанію «в обличчя», максимально контролювати діяльність управителя. Зі свого боку ми намагаємося в законодавчому полі впливати на діяльність управлінських компаній, але не можемо втручатись у приватну власність чи підприємницьку діяльність, – наголошує Сергій Іванович.

Ще одна важлива річ: з прийняттям Закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» міська рада може долучатись до оновлення багатоквартирних будинків тільки через цільові програми, співфінансовані з жителями.

 Більшість багатоквартирних будинків старі, а через перехідний етап деяких реформ значна частина мешканців ще не повністю усвідомлюють, що вони стали власниками не тільки квартири, а й співвласниками будинку, тож мають його утримувати. І якщо вони не вкладуть гроші сьогодні, то змушені будуть це робити завтра, але вже удвічі більше.

На сесії Долинської міської ради 30 травня було внесено на розгляд депутатського корпусу та взято за основу проект програми співфінансування та добровільної дольової участі власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки.

Програма буде спрямована на капітальний ремонт у багатоквартирних будинках, на підтримку мешканців, стимулювання їх до відповідального ставлення Бо коли люди вкладають свої гроші, то більше цінують і бережуть майно. Директор КП «Управління комунального майна» Долинської міської ради Сергій Гаргат розповідає, що насамперед вивчали досвід інших міст, де ці програми успішно працюють вже декілька років, брали до уваги передовий європейський досвід.

Власне, ця програма покликана допомогти мешканцям у підтримці житла, заміни даху, ліфту, підвалу, горища, мереж. Але це має бути в комплексі, бо неможливо поміняти половину накриття, полагодити півліфта. Мешканці збиратимуть частину коштів на ремонти і вирішуватимуть, що ремонтуватимуть першочергово. Остаточні рішення прийматимуться спільно з комісією. Якщо, наприклад, в будинку протікає дах і треба ремонтувати під’їзд, то першочергово міська рада готова долучитися співфінансуванням на капітальний ремонт даху. На цей рік заплановано від міської ради на капітальний ремонт багатоквартирних будинків один мільйон гривень. Відповідно, якщо заявок від долинян буде більше, збільшуватиметься й бюджет співфінансування. Все залежить від активності мешканців, як організуються, чи зберуть необхідний  відсоток коштів.

Тож дорогі долиняни, не баріться. Закликаємо ознайомитись з проектом програми, активно подавати розробникам програми свої пропозиції та зауваги.

13 Програма 50 на 50 УКМ