Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


04.07.2018

Долинський «Джмелик» зацікавив художників-сатириків із 46 країн світу

З- понад 474 малюнків(з них дитячих-143, дорослих-331), які цього року надійшли на Перший міжнародний конкурс «Джмелик»,обрали кращі. Компетентне журі,у складі: голова журі та голова Асоціації карикатуристів України Константин Казанчев, директор КП «Долина-Інвест» Олександр Кізима, письменник-гуморист, заслужений артист України Микола Савчук та художник, музикант, краєзнавець Юрій Фреїв, обирало найсмішніші  та найцікавіші, які ввійдуть в каталог кращих робіт. Він є унікальним, першим великим міжнародно-сімейним альбомом України, бо ж  участь взяли учасники із 46 країн світу.

Впродовж суботнього дня 23 червня тривало засідання журі Конкурсу. Час від часу вони ділились емоціями, враженнями. Цікаво споглядати за реакціями, коли вони вдивляються у той чи інший малюнок. Уявіть, скільки в той момент можна дізнатись цікавого про автора малюнку! Всі ті переживання, тривоги, часто переплетені з відмінним почуттям гумору та власного бачення, лягають в основу сатиричного зображення. І скільки людей-стільки світосприйняттів. Складна праця—обрати кращих, бо вимагає вдосталь часу й відповідальності,треба знайти щось таке, що вирізняє цю роботу. І що важливо – щоб з такою думкою погодились всі члени журі.

 При виборі кращої роботи журі оцінювало оригінальність, цікавість подання, технічність та моменти, які важливі у роботі художника. Щодо дитячих малюнків, то тут виділяли нестандартний підхід до зображення, дитячу безпосередність та новизну.

«Ну і відчуття присутності, звісно, самої дитини, наскільки вона перейнялась цим малюнком і він вийшов у неї образним, вдалим і проникливим. Є не по-дитячому філософські малюнки, які можна розглядати довго. Робіт було багатенько, і, звичайно ж, до фіналу дійшли найдостойніші», – пояснив голова журі. Він також додав, що фаворитів серед малюнків багато, утім, кращих обиратимуть у чотирьох номінаціях.

«Всі роботи – не просто художній літопис. Тобто, я бачу не просто гарненьку ілюстрацію з нотками сарказму того, що відбулося в країні за рік. Це – імпульс часу, – говорить член журі Микола Савчук.- Роботи гостро і емоційно передають пульс життя України. З цих малюнків видно, що більшість людей, які не проживають в Україні, добре знають про ситуацію тут. Мабуть, вони готувались, читали, а потім створювали картини. Чудово, що проводиться такий конкурс, де приділяється увага професіоналам і аматорам. Дуже приємно вражений, що багато робіт  цього року надійшло від дітей. Шана їхнім батькам та рідним, які допомагають їм, заохочують», – ділиться Микола Савчук.

На малюнках можна побачити всю Україну – від заходу до сходу, від півночі до півдня, побачити не тільки українців, які хочуть думати, вони небайдужі, щирі, підтримують один одного, а й погляди художників із-за кордону. Потішно, що є багато малюнків, на яких зображені  радісні моменти. Якось так уміло поєднюється робота бджілок із власним баченням того чи іншого автора. Навіть праця бджільника подається у авторів по-різному: у когось важкою, у когось-важливою, але в обох випадках-корисною і потрібною. З іншого боку, є роботи, які викликають сум і біль – це в основному глибоко сатиричні малюнки, де країна наче розірвана навпіл. На одному боці усім задоволені обличчя та руки наших заможних політиків. На іншому – звичайні й дуже часто бідні люди. Але всі роботи вражаючі! Стільки емоцій викликають!

За результатами засідання членів журі, перемога дісталась: Liviu Stanila із Румунії (Гран-прі), Luc Descheemaeker із Бельгії (1-ше місце), Amar Khaleghi із Ірану (2-ге місце), Tsocho Peev із Болгарії (3-тє місце). Окремо виділили такі роботи: Олександр Сидоренко (Україна), Георгій Майоренко (Україна), Dariusz Dabrowski (Польща), Олександр Дубовський (Україна), Сергій Семендяєв (Україна), Валерій Момот (Україна), Юрій Галякбаров (Україна), Олексій Ківокурцев (Росія), Тарасенко Валерія (Росія), Zhaleh Yoosefinezhad (Іран). Цим авторам також передбачені призи.

60 робіт увійшли до каталогу: Lou (Китай), Ramin Khorsandi (Іран),  Голуб Віктор (Україна), Makhmudjon Eshonkulov (Узбекистан), Klaus Pitter (Австрія), Mahdi Afradi (Іран), Masoumeh Rahimi (Іран), Левицький Віталій (Україна), James Lawrence (Англія), Критевич Олексій (Україна), Gabriel López (Мексика), Zhang Yaming (Китай), Rešad Sultanović (Боснія і Герцеговина), Razm Hosseini (Іран), Darsono (Індонезія), Майоренко Георгій (Україна), Michał Graczyk (Польща), Дубовський Олександр (Україна), Abidin Zaenal (Індонезія), Hans Mader (Нідерланди), Aleksei Kivokurtsev (Росія), В’язовченко Ольга (Україна), Chernyshev Nikolay (Росія), Partono (Індонезія), Li Kui Jun (Китай), Sudarmanto (Індонезія), Emad Salehi (Іран), Jiameng (Китай), Yalda Hasheminezhad (Іран), Zhaleh Yoosefinezhad (Іран), Безрук Валентин (Україна), Serkan Sürek (Кіпр), Cai Weidong (Китай), Pawel Stanczyk (Польща), Cretu Marin (Румунія), Song Xu Sheng (Китай), Ali Hakan Alan (Туреччина), Lijle Yang (Китай), Razieh Zargaran, Момот Валерій (Україна), Esmaeil Babaei (Іран), Czesław PRZĘZAK (Польща), Serafim Bakoulis (Греція), Капуста Микола (Україна), QiaoWei (Китай), ​​Khodayar Naroei (Іран), Liviu Stanila (Румунія), Кузнецов Даниїл (Україна), Yalda Hasheminezhad (Іран), Cedomil Miskovic (Хорватія), Kaan Saatci (Туреччина), Hong Xue (Китай), Ahmed Samir Farid (Єгипет), Elena Ospina (Колумбія), Mileta Miloradovic (Сербія), Miroslaw Hajnos (Польща), Gatis Sluka (Латвія), Hazem Nassar (США), Marina Gorelova (Білорусь), Darko Drljevic (Чорногорія), Galym Boranbayev (Казахстан).

 Відтак чекаємо на виставку, яка обіцяє бути багатоплановою, різноманітною. Нагородження переможців відбудеться 7 липня в рамках проведення фестивалю гумору та сатири «Весела копиця».

Хочеться зазначити, що журі провели надзвичайно велику роботу, за що їм  щира подяка.  Із вдячністю згадаємо заступника директора комунального закладу «Долинський міський центр культури, спорту та туризму» Галину Курус , адже вся організаторська робота була на високому рівні. І це, безперечно, заслуга Галини Степанівни.

Т.Головчин