Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 52 сесії Долинської міської ради відбудеться 22 червня 2019 року
Початок роботи о 10 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
27.12.2018

Для зручностей пацієнтів

В Долинській ЦРЛ, у середу, 26 грудня, відбувся брифінг із висвітлення діяльності в рамках проекту «Впровадження медичних інформаційних систем для управління закладами медицини області на базі Долинської ЦРЛ». Окрім представників ЗМІ,  було запрошено й представників Долинської міської та районної влади.

Проект фінансується Державним фондом регіонального розвитку та співфінансується Долинською міською радою, підтримується народним депутатом України Анатолієм Дирівим. Основна ціль проекту – за допомогою комп’ютеризації закладів, впровадження медичних інформаційних систем, засобів телемедицини – підвищити рівень надання медичної допомоги на первинному, вторинному рівнях на всій території Долинського регіону.

«Цей проект впровадження електронних сервісів в медицині – унікальний в Україні і перший в районах. Ми стали на правильну дорогу. Маємо автоматизувати роботу в медичних закладах  так, щоб  пацієнт  який звертається  до лікаря, не бігав по кабінетах з паперами, а щоб інформація «бігала» за ним по електронних  мережах. Цей проект – добра платформа, щоб  і надалі нам покращувати сервіс медичного обслуговування  мешканців міста і краю», – зазначив міський голова Долини Володимир Гаразд.
Під час брифінгу  присутні переглянули тематичний ролик про підсумки реалізації  проекту,  відтак відбулося наочне ознайомлення із роботою проекту.

«Проект “Впровадження медичних інформаційних систем для управління закладами медицини області на базі Долинської ЦРЛ (технічне переоснащення інформаційно комп’ютерних систем з метою впровадження проекту телемедицини)” відповідає таким важливим документам як Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року затверджена постановою кабінету Міністрів України; Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020», схвалена Указом Президента, Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я», схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України Реалізація нашого проекту передбачає створення таких умов, в результаті яких медичні працівники отримають інструменти та можливості для підвищення ефективності роботи, а пацієнти більш якісну медицину. Ще на початку 2017 року робоча група почала працювати над ідеєю комп’ютеризації, впровадження медичної інформаційної системи та телемедицини у медичних закладах району. Для підтримки даної ідеї з міського бюджету було виділено 1 млн. грн та з  районного бюджету 200 тис. грн. Було встановлено сервер, закуплено 12 робочих місць(ліцензій) медичної інформаційної системи ЕМСІМЕД, яку обрано шляхом детального аналізу( моніторингу), 9 комп’ютерів, які об’єднано в одну мережу. До кожного комп’ютера під’єднано інтернет. Облаштовано одну мережу, до якої підведено 8 камер зовнішнього спостереження, виведених на монітор, встановлено 2 великих екрани – телевізори (1  – в поліклініці ЦРЛ., 2 – в приміщенні дитячої поліклініки), Здійснено запис відеоролику з фото сімейних лікарів, який постійно транслюється на екрані телевізорів, для зручності вибору сімейного лікаря пацієнтам.

Одночасно з цим робоча група разом з Долинською РДА взялася за написання проекту «Впровадження медичних інформаційних систем для управління закладами медицини області на базі Долинської ЦРЛ (технічне переоснащення інформаційно комп’ютерних систем з метою впровадження проекту телемедицини)»,  який було подано на конкурс проектів ДФРР. І вже в липні наш проект завдяки підтримці народного депутата Анатолія Борисовича Диріва отримав перемогу. Проект прийнято до фінансування. Загальний обсяг фінансування проекту складає 7824,1тис.грн. З ДФРР фінансовано на суму 2 млн. грн. До співфінансування долучилася  Долинська міська рада ( було виділено 500 тис. грн. ) Для досягнення мети проекту було закуплено 45 комп’ютерів, 2 принтери, встановлено комунікаційні ящики та обладнання для комутації мережі, проведено мережу до стаціонарних відділень. Придбано 39 ліцензій медичної інформаційної системи ЕМСІМЕД, розпочато навчання з медичними працівниками з впровадження інформаційної системи.

Облаштовано навчальний центр: проведена мережева інфраструктура, встановлено проектор та екран, розміщено офісні меблі.

 Для кабінету телемедицини: встановлено монітор, веб камеру, акустичну систему. Під’єднано принтер, телефон факс, придбано фотоапарат. Обладнання відповідає табелю оснащення кабінету телемедицини ( наказ МОЗ №681 від 19.10.2015р) Встановлюються камери зовнішнього спостереження у стаціонарні відділення.

Що ми плануємо досягти? Насамперед, підвищення рівня надання якісних послуг  й ефективності роботи медичного персоналу, поліпшити безпечність перебування в закладі.  А також, що немаловажно – економія часу для роботи з документами шляхом використання шаблонів електронного документообігу, покращення взаємодії медичних закладів. Окрім того, буде можливість дистанційного навчання медпрацівників шляхом проведення веб-конференцій, – інформує заступник головного лікаря з медичної частини Долинської центральної районної лікарні Ольга Ільчишин.