Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 52 сесії Долинської міської ради відбудеться 22 червня 2019 року
Початок роботи о 10 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
29.12.2018

«Будемо, як одна дружна сім’я!»

Акцентував міський голова Володимир Гаразд під час зустрічі 29 грудня з головами сільських громад Долинської ОТГ.

Коротко про підсумки року, що минає звітували начальники відділів міської ради, керівники комунальних підприємств, директори закладів дошкільної освіти, керівники партнерських організацій та заступники міського голови. Обговорили плани для кожного з сіл об’єднаної громади: написання і втілення спільних інвестиційних проектів, запровадження заходів з енергозбереження, геокадастрового планування, розбудови інфраструктури, впровадження електронного документообігу, надання адміністративних послуг жителям сільських громад.

Йшлося і про спільні проекти у сфері культури, освіти, краєзнавчих досліджень. Чекає дослідників багата історія сіл, автентичні фольклор та звичаї. Власне, краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, де діють тематичні клуби, готовий взяти під своє крило сільських краєзнавців, фотографів. Йшлося і про спільні спортивні та культурно-мистецькі заходи. Власне, Долинський муніципальний духовий оркестр під керівництвор Ярослава Скаб’яка вже на різдвяні свята вирушить до громад Долинської ОТГ з чудовими музичними подарунками, різдвяними мелодіями, колядками та щедрівками.

«Ми, не чекаючи виборів, плануємо вже зараз починати працювати», – зазначив Володимир Гаразд. Голови усіх чотирьох сільських громад мають спільні проблеми: невідремонтовані дороги, вивіз ТПВ, вуличне освітлення. У теперішню зимову пору села вже можуть розраховувати на те, що їхні транспортні шляхи розчистить техніка міського КП «Комунгосп». Йшлося і про планування інших господарчих заходів, які можна буде реалізувати ресурсами міста. Для втілення запланованого вже на початку наступного господарчого року між сільськими радами і Долинською міською радою буде укладена угода про міжмуніципальне співробітництво.

«І раніше ми співпрацювали, а тепер будемо поглиблювати співпрацю. В селах  плануємо завершити ремонти доріг, необхідно прокласти мережу вуличного освітлення, вирішити проблему вивозу твердих побутових відходів та інші. Головне зараз – всім терпіння і натхнення до праці. Вірю що все в нас, незважаючи на різні перешкоди і перепони, буде добре, – зазначив Солуківський сільський голова Юрій Зобнів.

«Жителі наших громад чекають покращення, тож маємо виправдати їх сподівання. Трохи шкода, що ми запізнилися, втратили скільки часу, а могли вже бути в об’єднаній громаді. Будемо! Головне нам усім – здоров’я і миру», – побажала Малотур’янський сільський голова Лідія Кузеляк.

«Найперше я хочу подякувати за таку змістовну цікаву зустріч. Думаю, що процес спільної праці буде досить позитивний. Наші громади працьовиті. В Грабові й Кривій гарна природа, гірські краєвиди можуть бути цікаві для туристів. Сільське господарство в нас теж розвивається. Багато наших господинь вирушають на долинський комунальний ринок з молочною продукцією. Надіємося, що невдовзі будемо мати відремонтовану дорогу, нормальне транспортне сполучення, будемо в достатній кількості забезпечувати екологічно чистими продуктами Долину і навколишні села. Успіхів нашій громаді!» – побажала Грабівський сільський голова Галина Чекіт.

«Як і Грабів, ми насправді пов’язані з Долиною більше, як з Рожнятовом і територіально, і етнографічно, і економічно. Дуже багато людей з села, десь до 200, працює в Долині. На сьогоднішній зустрічі я почерпнув дуже багато цікавої інформації, пропозицій, планів на спільне наше майбутнє. Будемо працювати! Зв’язок між громадами має бути потужний. Що було  – бачили. Що буде – думаємо, що буде краще!», – додав позитиву Лоп’янський сільський голова Богдан Кос.

Після підсумків результативного діалогу відбулось підписання першого документу, який регламентує перехід від планів до дій – Меморандуму про співробітництво територіальних громад. У ньому зокрема йдеться про наступне:

«Об’єднати організаційні, технічні та фінансові зусилля з метою проведення заходів, спрямованих на взаємну інтеграцію, поглиблення співпраці та взаємну підтримку населених пунктів в період до завершення процесу добровільного об’єднання та проведення перших виборів до ОТГ.

На підставі Закону України «Про співробітництво територіальних громад» укласти відповідний договір, спрямований на взаємну підтримку в таких сферах як:

  • Надання адміністративних послуг громадянам та юридичним особам, електронне врядування;
  • Благоустрій населених пунктів, вуличне освітлення та утримання доріг;
  • Громадський транспорт;
  • Доступ до дошкільної освіти;
  • Проведення молодіжних, культурних та спортивних заходів».

Окрім того, Меморандум покликаний забезпечити і підтримувати безперервний діалог з мешканцями, координувати співпрацю на базі платформи робочої групи з числа голів територіальних громад.

«Маємо триматися разом, бути, як одна дружна сім’я. Наше основне завдання, наша ціль і мета – щоб вже найближчими місяцями кожен житель громад відчув позитивні зміни, на які всі вже зачекалися. Це головне. А ще – попереду в наступні два роки нас чекає непростий іспит: перші вибори в наших громадах і об’єднаної громади, президентські та  парламентські вибори. Думаю, що ми впевнено пройдемо цей шлях і успішно прибудемо до «пункту призначення» – самодостатньої і успішної Долинської об’єднаної територіальної громади», – підсумував зустріч міський голова Долини Володимир Гаразд.

Ми іще раз вітаємо всі громади з впевненим кроком вперед, бажаємо, щоб спільна нива защедрувала  добірним зерном і щедрим врожаєм, на добро і достаток!