Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 квітня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
05.09.2018

“Бізнес має бути чесним!”

ПІДПРИЄМЕЦЬ ІГОР ЄРУШЕВСЬКИЙ: «БІЗНЕС МАЄ БУТИ ЧЕСНИМ!»

На Прикарпатті усі добре знають підприємця Ігоря Єрушевського. І це не випадково, адже він зумів успішно налагодити чесний бізнес з гуртової та роздрібної торгівлі одягу та взуття. Ігор Степанович постійно працює, надалі розвиває свій бізнес, вдосконалює та налагоджує контакти за теренами країни, і що важливо, любить свою головну справу життя. Напередодні Дня підприємця  ми  спілкувались про те, яким має бути сучасний бізнес та можливості розвитку його в Україні.

–Ігоре Степановичу, де ви народилися? Хто ваші батьки, як вони вплинули на те, що ви сьогодні успішний підприємець?

– Батько – будівельник, мама працювала у сфері торгівлі та обслуговування населення. Через вимушені обставини батькам довелось переїхати у місто Ачинськ (Красноярський край Росії), де я і народився, повернулись звідтіля коли мені був один рік. Батьки заохочували мої комерційні починання. Ще з дитинства я знав, що треба наполегливо працювати, аби чогось досягнути у житті. Але в школі в мене була мрія стати хірургом. Знань вистачало, однак коштів на здобуття медичної освіти в той момент було обмаль. Уже з 17 років я працював. Закінчивши 8 класів, у 1985 році я вступив до Дрогобицького нафтового технікуму, звідки і був призваний на військову службу. Через два роки демобілізувався, заочно продовжив навчання у технікумі та почав працювати на підприємствах нафтової промисловості. Згодом настали скрутні часи і я подався на підробітки в сусідні країни, де провів майже 4 роки. У 1998 році одружився. Тоді ж і почав свою підприємницьку діяльність.

У родині дружина така успішна, як Ви?

 – Так, свою дружину вважаю успішною. Вона хороша мама для наших дітей, кохана дружина та надійний партнер у всіх моїх починаннях.

Невдачі робили вас сильнішими ?

–Так, безперечно. Звісно, краще, щоб їх не було, але все, що нас не вбиває – робить нас сильнішими. Мій девіз: за жодних обставин ніколи не опускати рук. Наполеглива та натхненна праця завжди забезпечує потрібний результат.

– Ігоре Степановичу, як вважаєте, чи варто сьогодні розпочинати свою справу? Чи є критерії, які вказують на те, що людині не варто пробувати себе в бізнесі?

– Звичайно, спершу буде важко, проте наполеглива праця, відданість своїй справі, націленість на результат, обов’язково приведуть вас до успіху.  Якщо ж  у вас є  сумніви, що це не ваше, чи ви не хочете цим займатися, краще не починати. Віра в себе та в свої сили – запорука успішності бізнесу.

–Наскільки ви принциповий у веденні бізнесу? Через які принципи не переступаєте?

– Принципово незмінними для мене залишаються порядність, чесність, відвертість і довіра у партнерстві, максимальна кількість спроб і зусиль для досягнення бажаного результату, фокус на тому, що можна зробити для покращення ситуації чи бізнесу загалом.

–Напевне, у вас були ситуації, коли доводилося іти на компроміси із совістю?

–Були. Життя – хороший вчитель, який щодня дає нам уроки. Важливо вміти вчитись на своїх помилках, вчасно робити висновки.

 –Ви легко приймаєте серйозні, неочікувані рішення. Ви їх відчуваєте, вони десь в душі?

–В бізнесі багато в чому треба довіряти своїй інтуїції. У мене були ситуації, коли необхідна була порада. Десять знайомих не рекомендували  братись за справу і тільки одна людина пояснила чому варто спробувати. Я спробував і успіх не забарився.

–Залюбки поділитесь досвідом з початкуючими молодими підприємцями?

–Звичайно. Намагаюсь допомогти , якщо звертаються за порадою. Я щиро вболіваю за ініціативну молодь, щоб вона знаходила себе тут, в рідній країні, а не за кордоном як заробітчани.

               –Існує багато прикладів, коли люди, що започатковують бізнес разом, згодом розходяться і навіть сваряться…

–Партнерство – це союз, який базується, перш за все на довірі, повазі та взаємовигідних інтересах. Обирати потрібно виходячи не лише з капіталу, а й також на основі спільної культури та цінностей.

Якщо говорити про власний досвід, то у 2012 році я з бізнес-партнером заснували спільну справу. Згодом, наші погляди на бізнес перестали співпадати, появилось різне бачення поточних проблем та шляхи їх вирішення. На сьогоднішній день у компанії один власник. Проте ми зуміли почути один одного, зрозуміти, обрати правильний і єдиний напрямок виходу з ситуації, що склалась. А ми і надалі є добрими друзями. .

–Чим відрізняється започаткування бізнесу сьогодні і, скажімо, 15 років тому?

–На мій погляд, зараз започаткувати бізнес легше. Зараз можна розпочати і вести свою справу не виходячи з дому, маючи лише комп’ютер.

–Якщо сьогодні 10 -15 тисяч гривень замало аби розпочати бізнес, як думаєте, мільйон вистачить?

– Бізнес досі визначається не тільки інвестиціями, а перш за все ідеєю, досвідом та бажанням діяти.

–Часто кажуть, що криза – це добре для бізнесу.

–Кризу не можна назвати благом, хоча, як добре подумати, ми живемо в кризі стільки, скільки я себе пам’ятаю. Вона–час можливостей. Це жорсткий час, дуже несолодкий для слабких, але найкращий для сильних.

  Чи є Україна країною великих можливостей?

– Я завжди був патріотом, вірив і вірю, що можна бути успішним в рідній країні. Тому буду прикладати максимум  зусиль , щоб змінювати її на краще. Я мрію, щоб мої діти, коли виростуть, також залишились жити та працювати у вільній європейській, заможній,правовій державі, якою стане Україна.

Які поради ви могли б дати українським бізнесменам-початківцям?

– Дуже прості. Ставте перед собою амбіційні цілі, однак розписуйте їх поетапно. Навчайтесь. Головне – це дія, тому що будь-який бізнес починається з тієї точки чи літери, яку ви напишете на чистому папері. Я бачив багато яскравих ідей, які, на жаль, так і залишались ідеями. Підприємець – це той, хто після слова починає діяти. Запасіться терпінням. Любіть свій бізнес.  Аналізуйте помилки інших та свої, прораховуйте варіанти. Важливо підібрати професійно грамотний колектив, де кожен з працівників почуватиме себе бажаним, потрібним.  Будуть задоволені люди–тебе чекає успіх як підприємця. Шукайте, розвивайте та цінуйте таланти у людях .

Нещодавно на урочистій сесії підполковник цивільно-військового співробітництва  оперативного командування «Захід» Андрій Рисюк нагородив Вас заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України — медаллю «За сприяння Збройним Силам України». Зараз Ви пригадуєте той момент, коли саме захотілося чимось пожертвувати заради інших?

–Після Помаранчевої революції у мене щось перевернулось в душі. Вже тоді я впевнено знав, що головною ціллю свідомих українців має бути Батьківщина: вільна, демократична, європейська. Той, хто не допомагає своїй армії, з часом годуватиме чужу. Спочатку маємо вибороти для себе державу. А для цього потрібно  всесторонньо підтримувати наших воїнів.

Безперечно, всім імпонує ваша місія допомагати скрізь, бути благодійником, спонсором, волонтером. Знаю, не відмовляєте нікому, робите все можливе. Допомагаючи іншим, Ви діяли за покликом душі, з почуття потреби чи для реалізації громадянської позиції?

–Безсумніву, за покликом душі!

Розмову вела Тетяна Головчин