Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 квітня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
05.09.2018

Актуально про субсидії

На сьогоднішній день в Долинському  районі субсидії отримують 14 тисяч домогосподарств.

З 01.05.2018 набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України №329 від 27.04.2018 року, яка передбачає ряд нововведень, що є актуальними для кожного субсидіянта.

– Одним із нововведення є те, що громадянам, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

орендарям,

внутрішньо переміщеним особам,

домогосподарствам, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб

особи, члени сім’ї які не зареєстровані за адресою домогосподарства,

а також, якщо у складі домогосподарств або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи і в цьому періоді у них відсутній дохід за даними фіскальної служби та пенсійного фонду, або вони отримали середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,

призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) період здійснюється після подання нових заяви та декларації – зазначає начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Лілія Ружицька.

Тобто майже 90 відсотків отримувачів субсидії мають подавати документи на отримання субсидій  заново.

Житлова субсидія в таких випадках може бути призначена за рішенням комісії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Комісія створена при районній державній адміністрації. Засідання проводиться щотижня та ретельно вивчає кожну справу, кожну заяву, декларацію. Найменше заяв у літній період – в середньому 40 на день. А ось в опалювальний період, зважаючи на те, що з 14 тисяч субсидіянтів звернеться щонайменше 10 тисяч, – кількість звернень зросте в декілька разів.

 Субсидія не призначається взагалі (в тому числі і за рішенням комісії), якщо:

  • загальна площа житла перевищує 120 метрів квадратних для квартири і 200 метрів квадратних для індивідуальних будинків. Обліковуються лише житлові приміщення, без підвальних і гаражних. Для підтвердження до заяви і декларації необхідно надати копію технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
  • у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були відсутні і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Хто має заборгованість більш, ніж за два місяці на житлово-комунальні послуги, субсидію теж не отримають.

Для безробітних органи соцзахисту автоматично рахуватимуть у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3).

При цьому особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію за рішенням комісії може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія.

Для  опалювального сезону  з жовтня 2018 – по квітень 2019 року береться до  розгляду І півріччя 2018 року, – наголошує Лілія Зеновіївна.

Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії. Під час призначення субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи на таких осіб не розраховуються. В зв’язку з цим у декларації нового зразка затвердженого Міністерством соціальної політики України від  2 травня 2018 року з’явились дві нові графи: «сімейний стан» і «реєстрація місця проживання», які повинні заповнити ті, хто претендує на субсидію. Тобто, якщо, наприклад чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами і бажають отримати субсидію кожен за своїм місцем реєстрації, то за обома адресами будуть враховуватись доходи чоловіка і дружини. В Міністерстві соціальної політики впевнені, що це допоможе уникнути зловживань, підсилити відповідальність людей.

Додатково повідомляємо, що з 01.05.2018 до сукупного доходу сім’ї не враховуються аліменти отримані на дітей.

Зима не за горами, а домогосподарств, які претендують на субсидії є на Долинщині дуже багато. Тож кожному, хто не хоче взимку мерзнути, слід подати документи заздалегідь. На опалювальний період документи можна подавати, починаючи з 01 жовтня.

 Можна звернутись в управління соціального захисту населення особисто: вулиця Грушевського, 18, перший поверх, Центр надання адміністративних послуг, кабінет №5. Також можна надіслати документи на цю адресу поштою. Можна також це зробити через уповноважених представників органів місцевого самоврядування або об’єднаної територіальної громади, якщо такі є.

 Зазначимо, що Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. В кого є Інтернет, може звернутися за субсидією, заповнивши необхідні документи онлайн: https://subsidii.mlsp.gov.ua/. Але для цього треба мати цифровий підпис.

Про те, чи субсидію призначено, можна також дізнатись онлайн на сайті subsidii.ioc.gov.ua.   Треба ввести свою поштову адресу і отримати інформацію, чи призначено  субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони. Можна про це дізнатись також, завітавши до ЦНАПу, де подавали документи.

Візьміть до уваги, якщо будуть виявлені недостовірні відомості, тоді доведеться відшкодовувати  всю суму субсидій, включаючи попередні роки. За 2016-2017 рр. в Долинському районі таких фактів було 39, за І півріччя 2018 року – у зв’язку з поданням недостовірних відомостей у деклараціях – 55.

–Просимо жителів міста і району впорядкувати свої документи,  надавати дійсну, фактичну адресу проживання, іншу підтверджуючу інформацію, – каже Лілія Ружицька.

Щоб зима була теплою і комфортною, подбайте про оформлення субсидії заздалегідь.

 І наприкінці, подаємо зразок, як  правильно заповнити Декларацію: