Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 47 сесії Долинської міської ради відбудеться 24 січня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


09.02.2018

9 лютого – День стоматолога: На чому ж тримається бюджетна стоматологія?

Послуги стоматологів були затребувані в усі часи, а сьогодні – подвійно, оскільки погана вода, не найякісніші продукти та не найкраща екологічна ситуація, брак вітамінів, рідкісне споживання риби та часті стреси не сприяють здоров’ю зубів. Для того, щоб Ваші зуби ще довго залишалися здоровими, необхідно проходити регулярно профілактику зубних захворювань, ну а якщо такі проблеми все ж таки виникли, тоді Вам не обійтися без послуг кваліфікованого стоматолога.

9 лютого відзначаємо Міжнародний день стоматолога. Представники цієї професії — особливі. Вони виконують клопітку, почасти надскладну і завжди — надзвичайно важливу справу. Стоматологи щодня допомагають людям стати щасливими, адже дарують їм красу усмішки, впевненість у собі, гарне самопочуття. До речі, зубний біль визнаний найнестерпнішим, зокрема для діток. І дуже часто стоматологи стають справжніми рятівниками для пацієнтів. З професійним підходом до справи  вони перетворюються на чарівних скульпторів обличчя, на творців осяйної усмішки і білосніжних зубів. І якщо у далекі часи совітів альтернативи шумним бормашинкам та поліклінікам із «приємним» запахом не було, то сьогодні приватних кабінетів із чудо – технікою, хоч греблю гати. Приватні розмножуються, а державні – місцем не поступаються. На чому ж тримається бюджетна стоматологія?  Як працюється сьогодні державним лікарям-стоматологам? Як забезпечується ефективність галузі в непростий для країни час? Відповіді на ці та інші запитання ми почули від головного лікаря Долинської районної стоматполіклініки Ліліани Володимирівни Когут.

«Ефективність галузі завжди напряму залежить від спеціалістів. Пацієнт іде за своїм лікарем», – вважає наша співрозмовниця.

А що для Вас, Ліліано Володимирівно, означає вислів «професійний стоматолог»?

–Лікар не має права бути непрофесійним, тут помилки недопустимі.

Ця професія – моє покликання. Дякую своїм батькам, які практично з перших днів існування поліклініки в Долині працювали там і привили любов до професії. Можна сказати, що я тут виросла, тому питання про вибір професії не стояло гостро. З 1980 – 1985 я навчалася в Івано – франківському медичному інституті. Після закінчення навчання працювала стоматологом в місті Мукачеве, с. Спас ( Рожнятівщина), а вже з 1 квітня 1988 року працюю тут в Долинській стоматполіклініці. Головним лікарем стала нещодавно –  з 6 листопада 2017 року, до того 26 років керував закладом Мирослав Йосифович Насадюк.

Скільки людей сьогодні в штаті закладу?

–56 осіб, з них – 23 лікарі – стоматологи. Окрім того наші медики працюють в ФП ах та амбулаторіях. Всі стоматоголи – хороші спеціалісти і часто отримуємо багато приємних слів подяки.

Вважаєте, що можна отримати кваліфіковану стоматологічну допомогу в держаній установі?На чому тримається державна стоматологія сьогодні?

–Ну, найперше скажу, що не кожна людина може собі дозолити піти до приватного лікаря. Є категорії населення, для яких ми робимо свої системи знижок, беремо гроші тільки за матеріал, а то й лікуємо безкоштовно. Окрім лікування зубів, надаємо хірургічні послуги, навіть при потребі – на дому. Буває викликають старенькі люди, чи ті, що тимчасово не можуть рухатись, а зуб болить. Тут без державної поліклініки важко обійтись. Незважаючи на застарілу техніку, стараємось робити все так, щоб люди залишились задоволені.

А хіба Ви не отримуєте субвенції від держави?

–Минулого року з державного бюджету ми отримали дві тисячі гривень, за які придбали все необхідне для надання першої допомоги. Жодної копійки на пломбуючі матеріали, медикаменти, техніку чи що інше нам не виділяють. Незважаючи на це, як я вже зазначала, соціальним категоріям стараємось надавати безкоштовні послуги – за свій рахунок. Виходимо вже з ситуації, може чи не може людина оплатити за ту чи іншу послугу.

І що не фінансується навіть програма безкоштовного протезування для учасників АТО?

–Якраз ця програма діє і у нас. За минулий рік протезування отримали півсотні учасників АТО. Вже на цей рік виділено 98 тисяч гривень, тому роботу продовжуємо. Окрім того, у цьому році для ветеранів праці ми отримали субвенцію з державного бюджету – 50 тисяч гривень.

Зрозуміло, а для вирішення проблем насушних не пробували шукати спонсорів?

–До речі, при нагоді хочу подякувати людям, які пішли нам на зустріч, підтримали фінансово: Тарасу Богдановичу Вовківу, власнику аптеки «Адоніс» Ярославу Носовичу, керівнику ГПЗ – Богдану Депутату, директору ТОВ «Мілвуд» Ігорю Буханевичу, директору БФ «Вигодський край» Ліліані Пенгрин, директору ТОВ «Швейна фабрика «Надія» Надії Шумило та всім, хто з розумінням та повагою ставиться до нашої праці.

Також хочу подякувати головному лікарю ЦРЛ Мирославу Мирославовичу Вакалюку за підтримку та скерування в новій для мене «ролі» та моєму попереднику за змістовні поради в організаційній роботі. Слова вдячності адресую також представникам районної влади Івану Івановичу Даниліву та Юрію Йосифовичу Мазуру, на яких ми покладаємо великі надії в розвитку все – таки державної стоматологічної допомоги в районі.

То що ж побажаєте своїм пацієнтам та колегам – стоматологам з нагоди свята?

–Колегам – терпіння, любові і вдячних клієнтів. Людям – здорових зубів, сяючої усмішки, достатку, позитивних змін, успіхів у житті та роботі. І хай все буде на оптимізмі. На цій приємній ноті й завершимо розмову, а про проблеми державної стоматології, майбутні реформи в сфері медицини та раритетну техніку  1977 року у Долинській стоматології, якщо є бажаючі читати,  поговоримо у наступних номерах газети.

тижневик “Добра справа”