Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 49 сесії Долинської міської ради відбудеться 07 березня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


29.01.2018

«29 січня – День пам’яті Героїв Крут»

29 січня 2018 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу документальна виставка «29 січня – День пам’яті Героїв Крут».

Рівно 100 років тому цього дня поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний-схід від Києва, між Бахмачем та Ніжином, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, яка наступала на Київ. Бій тривав лише п’ять годин. Були втрати як з одного так і з другого боку. Відступаючи, війська захисників УНР затримались, щоб забрати з поля бою поранених та вбитих.

При відступі одна чота студентської сотні  через сутінки і туман втратили орієнтир та вийшли на станцію Крути, вже зайняту червоногвардійцями. Не маючи змоги швидко пересуватися, хлопці прийняли нерівний бій та потрапили в полон. Щоб помститися за свої значні втрати, більшовики спочатку познущалися із 27 полонених, а потім їх повбивали. Після розстрілу місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих.

Тривалий час подробиці Крутянського бою залишалися невідомими. І лише через багато десятиліть після виявлення окремих документів і публікацій, численних спогадів з’явилася можливість відтворити обставини бою.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День надії і любові до своєї Вітчизни.

Експозиція «29 січня – День пам’яті Крут» представлена копіями документів і світлин, що розповідають про цю трагічну подію – подвиг героїчних захисників молодої Української Народної Республіки.

Виставка триватиме до 28 лютого ц.р.

Запрошуємо до перегляду!

Слава Україні!   Героям Слава!

Адміністрація музею «Бойківщина»