Конкурс


Мобільні додатки
Надання адміністративних послуг
Інтернет-приймальня
Єдина система місцевих петицій
Звернення громадян
Веб-платформа “Відкрите Місто”
Електронні сервіси
Електронна реєстрація дітей в ДНЗ
Правила благоустрою міста Долина
Розклад руху пасажирських автобусів по місту


Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
Спільнота долинян вконтакті Солодка Долина
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання 33 чергової сесії Долинської міської ради відбудеться 30 листопада 2017 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконкому Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Долинське радіо


Енергоефективний калькулятор

Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Лічильник


Адміністрування сайту


Опитування

Якими, на Вашу думку, повинні бути першочергові господарські пріоритети в роботі міської ради на 2018 рік (оберіть до 3-х варіантів відповіді)?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Детальніше:


10.11.2017

16 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

16 листопада  –  Міжнародний день відмови  від  куріння

Куріння і онкологічні захворювання

Вживання тютюну – основна причина передчасний смертей та хвороб у всьому світі.  На сьогодні, за даними звіту ВООЗ, від вживання тютюну щороку гине понад 5 млн. людей. За прогнозами до 2030 року ця цифра зросте до 8 млн. смертей щорічно.

За 9 місяців 2017 року  в  Долинському  районі  померло  11 осіб  від  раку  легень  і  бронхів,  з  них  в  працездатному  віці – 6,  від  раку  гортані – 2,  від  раку порожнини  рота  і  язика – 3.
Соціологічні дослідження свідчать, що значна частина курців (60-70%) намагаються звільнитися від цієї звички, проте, як вважають наркологи, залежність від тютюну може бути не менш сильною, ніж від героїну.

Тютюновий дьоготь — суміш канцерогенних речовин. Якщо регулярно змазувати ним шкіру тварин, то в 95% з них незабаром утворяться ракові пухлини. Оскільки тютюновий дьоготь потрапляє в дихальні шляхи людини, природно, що в значної частини курців він також може викликати злоякісний ріст тканин і дійсно, як показує статистика 100 викурених сигарет дорівнюють року роботи з токсичними речовинами, здатними викликати рак, а впродовж року в легені запеклого курця попадає близько кілограма (!) тютюнового дьогтю. Першопричиною раку легень у курців може бути наявність у тютюновому дьогті і одного з найбільш активних радіоелементів – полонію. Вдихати тютюновий дим у чотири рази шкідливіше, ніж відпрацьовані гази автомобіля безпосередньо з вихлопної труби. Окрім слабкого наркотика – нікотину – в тютюновому димі міститься близько 200 особливо отруйних речовин: чадний газ, бензопірен (сильний канцероген тобто речовина, що спричиняє рак) і багато інших. Тютюновий дьоготь, який є концентратом рідких (органічні кислоти, ефірні олії, анілін і ін.) і твердих (частки вуглецю, канцерогени, полоній) речовин, осідає на стінках дихальних  шляхів, накопичується й в альвеолах.

Отже, найгрізнішою розплатою за паління є рак легень, 90% усіх встановлених випадків раку легень припадає на тих хто палить. Рак легень займає перше місце в структурі онкологічних захворювань. Він є причиною смерті від злоякісних новоутворень кожного третього чоловіка та кожної п’ятої жінки. Але небезпека паління не обмежується тільки злоякісним ураженням органів дихання. У хронічних курців уразливими для раку стають, крім легень, і інші органи і тканини: порожнина рота, горлянка і гортань, стравохід, підшлункова залоза, сечовий міхур, шийка матки, шлунок.

Постійне паління, як правило, супроводжується бронхітом, що виявляється кашлем після пробудження і відхаркуванням сіруватого, брудно-коричневого мокротиння. Хронічне подразнення слизової оболонки голосових зв’язок позначається на тембрі голосу – він втрачає звучність і чистоту, що особливо добре помітно в жінок, що зловживають палінням. Курці зі стажем, будьте пильні!   Постійний кашель, мокротиння з домішками крові, біль в грудній клітці а також пневмонії і бронхіти, що повторюються – це не просто неприємні симптоми. Не виключено, що у ваших легенях розвивається серйозний хвороботворний процес – рак легенів!

На жаль, більшість хворих звертаються до лікарів вже на пізніх стадіях раку легенів. Тому дуже важливо регулярно проходити профілактичні огляди, робити флюорографію органів грудної клітки і звертатися до лікаря-терапевта або сімейного лікаря, а ще краще – до пульмонолога при будь-яких симптомах легеневих захворювань.  Найнадійніший спосіб виявити рак легенів – зробити рентгенографію органів грудної клітки. Для уточнення діагнозу застосовують ендоскопічну бронхографію, яка дозволяє з’ясувати склад пухлини та її розміри, а також зробити біопсію – взяти шматочок тканини для цитологічного дослідження, комп’ютерну томографію та ін.

Успіх  лікування  залежить  від  віку пацієнта і правильності підбору терапії, а основне від вчасного, раннього звертання хворого за медичною допомогою.

Якщо лікування було розпочато на ранніх стадіях хвороби, у 45-60% пацієнтів є шанс повністю одужати, а у 90% – прожити ще хоча б п’ять років. Якщо хворобу виявили занадто пізно, коли вже з’явилися метастази, гарантій немає ніяких.

Пам’ятайте:

  1. Смертність серед курців на 50-80% вища, ніж у тих, що не палить !
  2. Смертність зростає зі збільшенням кількості викурених цигарок та тривалості паління !
  3. Смертність вища серед людей, які почали палити в молодому віці !
  4. Серед  хворих  раком  легень –  90% ті що палять!

Микола Пиляк

Районний онколог