Надання адміністративних послуг
Інтернет-приймальня
Єдина система місцевих петицій
Звернення громадян
Веб-платформа “Відкрите Місто”
Електронна реєстрація дітей в ДНЗ
Правила благоустрою міста Долина
Розклад руху пасажирських автобусів по місту


Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання 33 чергової сесії міської ради відбудеться 30 листопада 2017 року
Початок роботи о 10:00 годині

Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Опитування

Якими, на Вашу думку, повинні бути першочергові господарські пріоритети в роботі міської ради на 2018 рік (оберіть до 3-х варіантів відповіді)?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Адміністрування сайту


Лічильник


Гродзіск Влкп. (Польща)

Назва мовою оригіналу: Grodzisk Wielkopolski

Держава: Польща

Регіон: Великопольське воєводство, Гродзіський повіт

Географічні координати: 52°14′ пн. ш. 16°22′ сх. д.

Статус міста з: 1303 р.

Населення: 13770 чол.

Бурмістр: Henryk Szymański

Офіційний сайт міста: http://www.grodzisk.wlkp.pl

Гродзіск Великопольський – місто в північно-західній Польщі, адміністративний центр однойменних повіту і гміни в Великопольському воєводстві, розташоване за 43 км на південний захід від столиці воєводства міста Познань.

Гродзіск історично розташований на важливому стародавньому торговому шляху з Познані до Нижньої Сілезії. Перша згадка про поселення Grodisze датується 1257 роком, а статус міста воно набуло з 1303 року. Протягом всього періоду історії назва населеного пункту дуже часто змінювалась: Grottische, Grodisce, Grozisce, Grodih, Grodziscz, Grodyscze, Grodzysko, Grodzisko. Деякий час використовувався варіант назви німецькою мовою – Grätz. Після Першої світової війни до сучасної назви Grodzisk було додано суфікс Wielkopolski, щоб відрізнити назву населеного пункту від іншого Гродзіска в Мазовецькому воєводстві. В часи середньовіччя до міста постійно прибували нові мешканці, а поруч із старим містом виникає нове поселення, які згодом злились. В 1601 році в Гродзіску запроваджені привілеї для пивоварного промислу, і завдяки цьому місто стає потужним виробником пива. Станом на кінець ХVIII ст. тут налічується 53 броварні. В 1793 році Гродзіск входить до складу Прусії,  отримує німецьку назву Grätz і перебуває в її складі аж до 1920 року. За підсумками Першої світової війни місто знову стає польським, повертає собі стару назву і являється центом повіту. В ході Другої світової війни Гродзіск потрапляє в окупацію нацистської Німеччини і перебуває в ній до 27 січня 1945 року до приходу Червоної армії. В післявоєнний час виробництво пива в місті постійно скорочувалось і остаточно припинилось в 1993 році. В 1999 році внаслідок адміністративної реформи Гродзіск Великопольський знову набуває статусу повітового міста.

Сьогодні Гродзіск Великопольський – це місто з високим рівнем розвитку малого і середнього бізнесу. На його території зареєстровано близько 1400 підприємств. Свої виробничі потужності тут мають і великі промислові виробництва компаній гігантів на своїх ринках, зокрема: Inter Groclin Auto S.A.Kofola-Hoop, Okechamp та Opal. Насиченим є і культурне життя в місті, осередком якого є центр культури “Рондо”. Однією з візитівок є Гродзіський духовий оркестр. Добре розвинутими в Гродзіску є також є сфери спорту, туризму та рекреації.

Угода про співпрацю Долини та Гродзіска Великопольського було підписано 1 квітня 2008 року. Не зважаючи на невелику історію співпраці, сьогодні між нашими містами існують надзвичайно тісні та приязні стосунки в різних сферах. Багатогранною є культурна співпраця, в рамках якої міста обмінювались візитами своїх духових оркестрів, творчих колективів та окремих митців. Делегації обох міст щорічно здійснюють взаємні візити для участі в святкуваннях днів міста. Активно проводяться міжшкільні обміни в рамках співпраці дитячих євроклубів. Спортсмени обох міст щорічно беруть участь в різноманітних турнірах, що організовуються в Долині та Гродзіску. Також, кожного року Долина відряджає своїх представників для участі в традиційному напівмарафоні “Slowaka”. Активні стосунки між містами є також і в сфері залучення інвестицій – інвестор Inter Groclin Auto S.A. веде будівництво швейної фабрики в Долині, на двох чергах якої планується створити понад 2000 нових робочих місць.