Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання чергової 38 сесії Долинської міської ради відбудеться 30 травня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 травня 2018 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Опитування

При зверненні до міської ради, чи було вирішено Ваше питання?

Loading ... Loading ...

Адміністрування сайту


Лічильник


Маршрут вихідного дня на Яйко Ілемське

information34-300x280

Асоціація

«Туристично-інформаційний центр «Бойківщина»

м. Долина, вул. Грушевського, 11, обл. Івано-Франківська

тел.+380347725230

 

Маршрут вихідного дня

«На Яйко Ілемське»

 

 

Маршрут: м. Долина – с. Мислівка – г. Яйко Ілемське (1679 м)

Протяжність активної частини:14 км

Як дістатися: автобус Львів – Міжгір’я о 10.24 від залізничного вокзалу міста Долина

Маркування: наявне

Середньої важкості мандрівка з Мислівки на гору Яйко Ілемське (1680 м), протяжністю близько 14 км, дає можливість познайомитися з усіма суто Ґорґанськими принадами. На вас чекають встелений мохом і чорничниками ліс, трішки жерепу на вершині, цекоти…

Загальна схема руху: Мислівка – Правицький кордон – перешийок між Яйком-Ілемським і Ґорґаном-Ілемським – вершина Яйка-Ілемського.

 

Виходити з-перед Мислівки, поворот по р.Свічі (на трасі стоїть вказівник на базу “Бескид”). Іти по дорозі приблизно 4-4,5 км, перший поворот ліворуч – на Правицький кордон (орієнтир – зразу за поворотом міст через Свічу). Від моста є розвилка – дороги прямо і праворуч – іти праворуч (біля повороту табличка – “Правицьке лісництво, обхід…., лісник……”). Далі по ходу ще одна розвилка – триматися правої сторони (йти вздовж потоку). Дорога лісовозна, місцями розбита, по ній течуть струмки. Подальші орієнтири – міст через потік у вигляді труби великого діаметру. Далі – велика галявина, на якій відбувалося  завантаження лісу.

Підйом дорогою пологий. Місцями з дороги проглядається вирубаний гребінь перемички. Ще далі потрібно повернути ліворуч (поворот з досить крутим підйомом ). Підйом середньої крутизни. Дорога виходить на вирубку, частково зарослу молодими насадженнями. Орієнтир – вирубаний гребінь перемички з невеликим острівцем дерев посередині. Дорога вище губиться, але можна йти навпростець. Гребенем перемички йде добре топтана стежка, якою можна йти як на Горган-Ілемський наліво, так і на Яйко-Ілемське направо.

Біля острівця дерев – місце для ночівлі. З дровами також без проблем. Вода – з другого боку гребеня є потік Мшана (вниз метрів 50-60 по вертикалі), також є стежка до потоку.

З перемички йде добре топтана стежка. Спочатку вона йде рівно, через кілометр виходить на невеличку полонину, де також є місце для ночівлі. За полониною починається підйом середньої крутизни. Далі є розгалуження стежки – (орієнтир – дерев’яний хрест) ліворуч на траверс і прямо (рухатися прямо). Стежка виводить на безлісий гребінь між Яйком і Лисаком, звідки до вершини Яйка – приблизно 40 хв. ходу. Підйом пологий, стежка йде жерепом, проходимість нормальна, місцями стежка виходить на кам’яні розсипи, але загубити її тяжко. Далі – вершина.