Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Засідання позачергової 43 сесії Долинської міської ради відбудеться 23 листопада 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 28 листопада 2018 року
Початок роботи о 11:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


Духовними стежками Долинщини

information34-300x280

Асоціація

«Туристично-інформаційний центр «Бойківщина»

м. Долина, вул. Грушевського, 11, обл. Івано-Франківська

тел.+380347725230

 

Маршрут вихідного дня

«Духовними шляхами Долинщини»

 

Тип маршруту: велосипедний, піший

Початок маршруту: село Гошів

Кінець маршруту: село Витвиця

Протяжність: 6 км

Маркування: відсутнє

 

Село Гошів вважається найважливішою духовною скарбницею Долинщини знаною як в Україні, так і за її межами. В давнину монастир отців Василіан (1570 р.), що знаходиться на вершині ясної Гори, прославився на всю Галичину завдяки чудотворній іконі Божої Матері, яку український шляхтич, фундатор і жертводавець М. Гошовський, подарував монастирю в 1737 році. Від того часу минуло багато років, але слава про чудотворну ікону жива і сьогодні. Щороку до Гошівського монастиря на прощу приїжджають тисячі вірян.


 

 

Біля підніжжя Ясної Гори знаходиться жіночий монастир сестер Пресвятої Родини, який зачаровує своєю архітектурною красою. Також тут Ви можете побачити статую Богоматері авторства В. Ярича і Р. Козія та капличку Пресвятої Родини.

 

Село Витвиця

Неподалік від центральної вулиці села на невеликому пагорбі знаходиться дерев’яна церква Святого Івана Богослова з 1824 року. В храмі можна побачити оригінальний іконостас, на якому зображені меценати церкви.

До другої світової війни (кажуть, що навіть сьогодні) у витвицькій церкві місцева шляхта та “хлопи” стояли по різні боки. Зовнішній ремонт, по якому церква отримала існуючий вигляд, розпочали, очевидно, у 2006 р. Пам’ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

 

В центрі Витвиці, на підвищенні, біля цвинтара не можливо не звернути погляд на стрімкі, покриті дзеркальною бляхою дахи, верх і маківки церкви. Коли підійдете ближче, побачите, що стіни будівлі горизонтально шальовані горбилем – така зараз мода. За пропорціями церква виразно тягнеться вгору. При будівництві її чомусь орієнтували вівтарем на південь, а не на схід. Під широким піддашшям при північній стіні вівтаря заховався рівноширокий ганок. Ще один цікавий нюанс – до вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, але жодна з них немає дверей! А ось у південній стіні вівтаря двері є! З південного сходу стоїть не діюча стара деревяна дзвіниця на два яруси, а з північного сходу збудували сучасну муровану дзвіницю, вкриту чималою банею з ліхтарем і маківкою.