Про звіт Міжнародного благодійного фонду інвалідів «Надія Є» про роботу та використання орендованого комунального майна міста

Тип документу: . № 55-3/2015 від 21.12.2015. Стан: чинний Дата публікації: 21.12.2015

РІШЕННЯ

 Від 21.12.2015.  № 55-3/2015

м. Долина

 Про звіт Міжнародного благодійного

фонду інвалідів «Надія Є» про

роботу та використання орендованого

комунального майна міста

 

 

Заслухавши та обговоривши звіт Міжнародного благодійного фонду інвалідів «Надія Є» про роботу та використання орендованого комунального майна міста та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 В И Р І Ш И Л А:

1.Звіт Міжнародного благодійного фонду інвалідів «Надія Є» про роботу та використання орендованого комунального майна міста за 2015 рік взяти до уваги (додається).

2. Використання комунального майна міста вважати ефективним.

 

 

 Міський голова                                Володимир Гаразд

 

 

 

Додаток до рішення міської ради

від 21.12.2015. № 55-3/2015

 

ЗВІТ

Міжнародного благодійного фонду інвалідів «Надія Є» про  роботу та використання орендованого комунального майна міста

 

Починаючи із січня 2015 року Міжнародний фонд інвалідів «Надія Є» активно використовував орендоване нежитлове приміщення, відповідно до Програми соціально-психологічної підтримки дітей і молоді з обмеженими функціональними можливостями. МБФ інвалідів «Надія Є» працює щоденно з 8.00 до 17.00 год., надаючи послуги: психологічно-фізичної реабілітації та соціально-трудової адаптації, а також організовуючи та проводячи культурно-мистецькі заходи для міста та району.

Найбільше уваги за цей рік приділено трудовій адаптації дітей і молоді з особливими потребами, яка включає в себе:

– уроки кулінарії, з метою навчити вихованців найнеобхіднішому – приготування їжі без сторонньої допомоги;

– правила особистої гігієни та побутово-господарську діяльність ;

– уроки сувенірної справи, та уроки швейно-вишивальної справи;

– малювання – олівцями, фарбами, манкою та крупами;

– ліпка – із пластиліну, соленого тіста та фарфору;

– конструювання із макаронних виробів, круп та інших природних матеріалів, а також виробів в техніці орігамі;

– елементи крою та шиття – необхідних у побуті виробів та сувенірної продукції;

– ознайомлення з основами техніки макраме та вишивання.

Надіємося, що ці заняття трудової адаптації стануть добрим підґрунтям для профорієнтаційної підготовки, як це проходить в подібних центрах міст Києва, Львова, за кордоном.

Практичну соціальну адаптацію в суспільстві методом відвідування театрів, кінотеатрів, музеїв, цирків, громадських закладів харчування, відпочинку, різноманітних атракціонів, духовних закладів, організовуючи екскурсії, поїздки, духовні прощі. Ця практична соціальна адаптація відбувається, як у робочі дні тижня, так і у вихідні за участю батьків. Ми намагалися по максимуму надолужити втрачене через відсутність подібних закладів, щоб за такий короткий термін часу діти та молодь-інваліди могли пізнати розмаїття цього світу, який до сьогодні вони бачили крізь вікно свого помешкання.

Психологічна реабілітація включає в себе: – індивідуальні заняття, суть яких в складанні індивідуально – корекційних програм з урахуванням потреб кожної дитини (розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви, інтелектуальних здібностей, розвиток великої і дрібної моторики, просторової орієнтації, емоційно-вольової сфери).  В основу цієї реабілітації лягла прогресивна система розвитку дітей «Монтессорі». Починаючи працювати за цією системою ми побачили вагомі результати: зміни поведінки дітей в кращу сторону та легше засвоювання навчального матеріалу.

Фізична реабілітація спрямована на відновлення, компенсацію функціонально-втрачених рухових можливостей. Підвищення фізичної працездатності, поліпшення фізичних якостей (сили, витривалості, гнучкості, спритності, швидкості, рухової координації) засобами і методами фізичної культури, елементів спорту, масажу.

За 2015рік МБФ інвалідів «Надія Є» по Програмі соціально-психологічної підтримки дітей і молоді з обмеженими функціональними можливостями було проведено чимало культурно – мистецьких заходів: перший був запланований на квітень 2015 року, а відбувся у травні – «Христос воскрес – Воскресне Україна», потім організовували Відзначення Міжнародного дня захисту прав дітей, час проведення – червень 2015 року. У липні організовано і проведено інтерактивне дійство в рамках святкування Дня молоді; В рамках святкування дня міста Долини було проведено театралізацію вистави «Країна мрій та щастя». Відзначення міжнародного дня інвалідів, відбулось 8 грудня 2015 року складною різноплановою програмою, яка включала в себе: Молебень на оздоровлення, пізнавально–розважальну програму, святковий обід у кафе «Імпреза», перегляд фільму «Маленький принц» у кінотеатрі «Чаплін».  Впродовж року в багатьох населених пунктах Долинського району проведено мистецькі заходи «Політ з одним крилом…» та  «У інвалідів надія є на …». Цими мистецькими заходами ми хочемо доказати суспільству, що інваліди також мають право на повноцінне життя, хочуть і можуть бути потрібними та корисними.  17, 18, 19 грудня готується проведення театралізованого дійства «Милосердя» до Дня Святого Миколая.

Вважаємо, що два роки – це дуже короткий час для такої масштабної та запущеної роботи. Наш маленький колектив працює наполегливо, щиросердечно, вкладаючи навіть більше, чим можна. І результати, на щастя, не заставили себе довго чекати – вони помітні не тільки працівникам, але й батькам, і тим людям, які бачать нас рідко.

На підставі рішення виконавчого комітету від 25.03.2015. № 45  «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету від 24.10.2013. «226 Про оренду приміщення» Міжнародному фонду інвалідів «Надія Є» продовжено оренду нежитлового приміщення  загальною площею 195,86 кв.м, розташованого за адресою: вул. Обліски, 34 в м. Долина, для  використання під спортивний зал для занять та залучення молоді до здорового способу життя терміном до 31.12.2025 року.

Рішенням Долинської міської ради  №1874-56/2015 від 13.01.2015 «Про  орендну плату  об’єкта комунальної власності» встановлено пільгову річну орендну плату в розмірі 1 (однієї) гривні, на орендоване приміщення по вул. Обліски, 34 терміном до 31.12.2015 року.

 

 

Президент Міжнародного благодійного фонду

 інвалідів «Надія Є»                                                                   Надія  Пелехан