Про звернення міської ради

Тип документу: . № 962-33/2017 від 30.11.2017. Стан: чинний Дата публікації: 30.11.2017

РІШЕННЯ

Від 30.11.2017. № 962-33/2017

м. Долина

Про  звернення міської ради

Розглянувши текст звернення, внесене депутатом Долинської міської ради Мостовим Володимиром Михайловичем, діючи від імені і в інтересах територіальної громади міста та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада

 В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити звернення до Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо Виборчого кодексу України (додається).

2.Дане звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному інтернет-сайті.

Міський голова                                                           Володимир Гаразд

Президенту України

П. Порошенку

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

 ЗВЕРНЕННЯ

7 листопада Верховна Рада України 226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню всієї системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті.

Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки  відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром дана норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні, яку до кінця не зміг зламати жоден Майдан.

Тому ми, депутати Долинської міської ради, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому. Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести у дію.

Прийнято на тридцять третій сесії

Долинської міської ради

30 листопада 2017 року