Про виконання програми розвитку туризму і діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2013 рік

Тип документу: . № 1355-39/2013 від 24.12.2013. Стан: чинний Дата публікації: 24.12.2013

РІШЕННЯ

 

Від 24.12.2013. 1355-39/2013

м. Долина

 

Про виконання програми розвитку туризму

і діяльності Туристично-інформаційного

центру «Бойківщина» на 2013 рік

 

 

Заслухавши звіт директора Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» С.О. Майбороди про виконання програми розвитку туризму і діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2013 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити звіт директора Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» С.О. Майбороди про виконання програми розвитку туризму і діяльності Туристично-інформаційного центру «Бойківщина» на 2013 рік (додається).

2. Роботу Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» по виконанню Програми вважати задовільною.

 

 

Міський голова                                                                    Володимир Гаразд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток до рішення міської ради

від 24.12.2013. № 1355-39/2013

 

 

 

 

Звіт

про виконання програми розвитку туризму і

діяльності Туристично-інформаційного

центру «Бойківщина» на 2013 рік

 

 

 

Аналізуючи роботу, яка виконувалася «Туристично-інформаційним центром «Бойківщина» протягом звітного періоду, було досягнуто мету Програми та виконано головні завдання. Відповідно до завдань Програми, була виконана наступна робота:

 

 

Заходи та проекти

Короткий огляд

Промоціювання

Свято Водохреща Дата проведення: 19 січня 2013р.

Місце проведення: територія міського озера.

ТІЦ «Бойківщина» прийняла активну участь у підготовці святкування Водохреща.

Анонс:

– тижневик «Добра справа»;

– радіо «Хвиля гір»;

– Офіційний сайт Долинської міської ради.

Проект «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону» У рамках програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 розробили декілька спільних проектів і один із них це «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону».

Мета проекту: сприяння соціально-економічному розвитку сільських громад Карпатського єврорегіону на основі впровадження ефективної місцевої політики, дієвих механізмів підтримки розвитку та маркетингу туристичної індустрії в межах прикордонних територій України і Румунії.

В числі цільової групи проекту є туристичні інформаційні центри (а також: сільські територіальні громади регіону, надавачі туристичних послуг у сільській місцевості, працівники туристичної сфери, органи державної влади та місцевого самоврядування, інституції громадянського суспільства, потенційні туристи). Тому ТІЦ «Бойківщина» не лишилася осторонь і прийняла активну участь в проекті ставши учасником.

Після чималої проробленої роботи Проект успішно підійшов до завершення, в результаті були сформовані та видані буклети: «Мальовничі сільські Карпати», «Карпатський туристичний паспорт», каталог учасників «Карпатського туристичного паспорту», туристична карта-схема та дисконтні картки «Карпатський туристичний паспорт». На даний момент ТІЦ «Бойківщина» являється представником Координатора – дисконтною точкою, де будь-яка особа, що досягла 18-річного віку і виконала умови Положення Програми може отримати картку на знижки, а заклади сфери туристичних або супутніх послуг можуть стати Партнерами Програми. Крім вище згаданої промоційної продукції ТІЦ отримав у безоплатне користування інформаційний стенд зі строком оренди на 12 років.

 

 
Міжнародна науково-практична конференція «Зустрічі бджолярів в Карпатах» Дата проведення: 12-14 квітня 2013р.

Місце проведення: ЛОК «Дружба».

Вдруге у Долині відбулась науково-практична конференція для пасічників «Зустрічі бджолярів в Карпатах». Ця конференція позитивно вплинула на нашу місцевість, оскільки учасники представляли різні бджолярські організації не тільки з усієї України, але й були представники сусідніх країн таких як: Росії, Словаччини, Польщі, Болгарії, які є потенційними туристами. Цього року на з’їзді було зареєстровано понад 150 пасічників-учасників.

При реєстрації кожен отримав сертифікат учасника злету пасічників, а також подарунковий пакет із логотипом зустрічі, який містив чимало промоцій них матеріалів та цікавих сувенірів. В числі сувенірів був оригінальний календар карпатських бджолярів, який розроблено спеціально для «Зустрічі». Пасічники мали змогу не тільки корисно провести свій час, а й цікаво, бо програма включала в себе:

–          першого дня: конференція на цікаві темами та окремо проводився семінар, а також протягом дня на території санаторію «Дружба» діяла виставка-ярмарок, де охочі могли придбати бджолореманент та бджолопродукти. На завершення дня, ввечері всіх чекала святкова вечеря з концертною програмою;

–          другого дня: служба Божа в Гошівському монастирі та ознайомчі екскурсії на пасіки району .

Анонс «Зустрічі бджолярів в Карпатах»:

– тижневик «Добра справа» (2 рази);

– журнал «Український пасічник» (2 рази);

– газета «Пасека пчела здоровье» (2 рази);

– журнал «Агросвіт»;

– радіо «Хвиля гір» (30 релізів);

– Офіційний сайт долинської міської ради;

– сайт «Агросвіт».

 

Розміщено БігБорд по вул. Грушевського (навпроти магазину «АБЦ»)

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа»;

– Офіційний сайт Долинської міської ради.

Лекції від академіка Клинецького Миколи Васильовича та ярмарка-виставка Дата проведення: 14 квітня 2013р.

Місце проведення: сесійний зал.

В рамках міжнародної науково-практичної конференції “Зустрічі бджолярів в Карпатах” у великому залі засідань районної ради пройшла апітерапевтична лекція на тему: «Власні методики застосування продуктів бджільництва з метою забезпечення здоров’я і довголіття людини та регуляції захисних функцій організму». Її провів академік апітерапії, кандидат медичних наук, лікар-терапевт, фізіотерапевт, ЛОР-лікар, автор книг з апітерапії і ряду методик на основі продуктів бджільництва – Клинецький Микола Васильович.

Також цього дня  мешканці та гості Долини, в центрі міста мали змогу відвідати виставку-ярмарок,  де можна було придбати пасічничий реманент, бджолопродукти та медові напої.

 

Анонс:

– тижневик «Добра справа»;

– радіо «Хвиля гір» (30 релізів).

 

Розміщено БігБорд по вул. Грушевського (навпроти магазину «АБЦ») та розповсюджено афіші

 

Диски з лекціями

Проект «Карпатська мережа кулінарної спадщини» Проект виконується в рамках програми прикордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна на 2007-2013 роки. Мета проекту: збереження та популяризація ролі та різноманіття карпатської кухні та кулінарних традицій як чинників сталого регіонального розвитку та збереження місцевої культурної спадщини.

ТІЦ «Бойківщина» провів моніторинг закладів харчування, готелів та мотелів, що знаходяться в м. Долина. Дана інформація була надана у вигляді 23-х анкет Громадській організації «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» (що є у партнерстві з Асоціацією «Еколоджік» та Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціацією Шамос-Базар (Угорщина) та Кошицькою регіональною філією Словацької торгово-промислової палати і промисловості (Словаччина), за співфінансування ЄС).

На даному етапі розроблено логотип Карпатської мережі кулінарної спадщини.
На майбутнє Проектом запланована низка конкурсів та фестивалів регіонального та міжнародного рівнів (конкурси серед студентів кулінарних навчальних закладів, вчителів та навчальних програм, фестивалі кулінарної спадщини). Команда проекту підготує 4 комплексних пакети туристичних послуг, в основу яких будуть покладені Карпатські кулінарні тури. Участь в міжнародних туристичних виставках, створення промоційних друкованих видань різними мовами та відеофільму, підтримка автентичних місцевих атракцій (кулінарних та ремісничих майстер-класів тощо) покликані забезпечити високий старт для Карпатського кулінарного туризму та сталість результатів проекту.

 

 
Конференція «Сталий енергетичний розвиток малих та середніх міст України: сучасний стан та перспективи» Дата проведення: 6-8 червня 2013р.

Для цієї конференції ТІЦ-ом було розроблено готельну карту Долини та району.

НА ТІЦ було покладена відповідальність за  прибуття, проживання і харчування  77 гостей конференції.

 

 
Велопробіг 2013  №1 Дата проведення: 7 червня 2013р.

З метою зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля ТІЦ організував та провів велопробіг, що був присвячений до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. Кожен учасник акції на старті при реєстрації отримав повітряну кульку зеленого кольору. Оскільки саме зелений колір – це оздоровчий і самий безконфліктний колір, що символізує охорону навколишнього середовища. Майже 100 учасників прибули на місце зустрічі разом із своїми велосипедами та залюбки продемонстрували, що кожен з них є не байдужий до екології. На фініші після велосипедної прогулянки на учасників чекали смачні солодощі та лотерейний розіграш призів.

 

Анонс:

– тижневик «Добра справа»;

– радіо «Хвиля гір» (25 релізів).

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа»;

– Офіційний сайт Долинської міської ради.

Свято Карпатського літа

«Файні бойки»

Дата проведення: 4 серпня 2013р.

Місце проведення: урочище Калиновець, с. Вишків, Долинського р-ну, Івано-Франківської обл.

ТІЦ активно долучився до організації облаштування Долинського двору. Окрім того, «Бойківщина» підготувала та провела змагання під назвою «Файні бойки», що складалася з різних цікавих конкурсів. Це тематичні конкурси, що отримали смішні назви і завдання, які пов’язані з ліпленням вареників:

–          «Хватить лежати гайда воду черпати»,

–          «Злови курку»,

–          «Передай яйце»,

–          «Назбирай картоплі»,

–          «Сію-сію просіваю»,

–          «Заміси тісто»,

–          «Наліпи вареників».

Було чотири команди по п’ять осіб і кожен учасник отримав нагороду за активну участь:

–          4 місце: чесно заслужений диплом учасника конкурсу «Файні бойки»;

–          3 і 2 місця: бронзові та срібні медалі;

–          1 місце: золоті медалі та кубок конкурсу «Файні бойки».

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа»

 

Велопробіг 2013  №2

 

Дата проведення: 11 серпня 2013р.

Захід відбувся під лозунгом «За чисте довкілля» – учасники прагнули нагадати всім про необхідність оберігати природу, дбайливо ставитись до оточуючого середовища та не засмічувати його. Вітався приїзд учасників з елементами символічного зеленого кольору в одязі. Як завжди на учасників чекала цікава траса, море позитиву і традиційна лотерея на фініші з частуванням. Захід зібрав близько 100 учасників.

 

Анонс:

– тижневик «Добра справа»;

– радіо «Хвиля гір» (35 релізів).

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа».

День міста 24-25 серпня 2013р.

День незалежності Дата проведення: 24 серпня.

ТІЦ відповідав за організацію та  проведення  наступних заходів: «Піро-Іф феєрверк» спільно з театром вогню «Коли приходить ніч».

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа».

День міста

 

Свято бойківського меду.

Дата проведення: 25 серпня.

В рамках святкування Дня міста Долини 2013 знову відбулося «Свято бойківського меду». Це вже п’ята медова торговиця, проходить на центральній площі міста позаду пам’ятника М. Грушевському. Долина прийняла чимало гостей з усієї України та з-за кордону.  В святі взяло участь 90 пасічників регіону.

 

Анонс:

– тижневик «Добра справа»;

– журнал «Український пасічник»;

– анонс на сайті «Україна туристична»;

– газета «Пасека пчела здоровье».

Стаття:

– тижневик «Добра справа»

Конкурс «Бойківська кухня».

Дата проведення: 25 серпня.

Запроваджено та організовано  проведення нового конкурсу.

Мета змагань – популяризація  бойківської кухні.

В змаганнях взяли участь 5 команд, які складалися з 2-х учасників: шеф – повара та його помічника. Тобто, це 5 закладів харчування, а саме: кафе « Корчма», кафе « Софія», кафе « Брати», ресторан « Млин», їдальня «Бутік № 47».  Кожній команді надали одинакові набори продуктів, робочі місця з однаковим укомплектуванням: 15 літровим  казанком, триногою, дрова та каністрами з  чистою водою, сміттєвими мішками для відходів. Конкурсною стравою стала «Печеня по – бойківськи». Журі конкурсу складалося із 5 приїжджих осіб-гостей з Нідерландів, Польщі та Новоград-Волинська. Усі команди були нагороджені  сувенірами, почесними грамотами та подарунковими сертифікатами на право розміщення безкоштовної реклами в ефірі радіо «Хвиля гір» і тижневику «Добра справа».

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа»

Відкриття пам’ятника бджолі-трудівниці.

Дата проведення: 25 серпня.

ТІЦ «Бойківщина», маючи на меті зміцнити туристичну інфраструктуру та збільшити привабливість міста, активно долучився до проекту «Бджола-трудівниця». Це перший встановлений пам’ятний знак бджолі-трудівниці на Прикарпатті. Реалізовано проект завдяки благодійним внескам та спонсорській допомозі.

 

Анонс:

– журнал «Український пасічник»

 

Стаття:

– тижневик «Добра справа».

  Святковий феєрверк.

Дата проведення: 25 серпня.

ТІЦ відповідав за організацію та проведення  святкового феєрверку.

 

 
Про ТІЦ «Бойківщина» на www.karpaty.info

 

Інформацію про ТІЦ «Бойківщина» було розміщено на www.karpaty.info.

Карпати.info – це каталог туристичних послуг в Українських Карпатах. В каталозі розміщена інформація, яка цікавить туристів: готелі, садиби, ресторани, транспортні компанії, заклади дозвілля, музеї тощо.

Карпати.info є найбільшим каталогом української карпатської туристики. Жодне інше джерело не має такої кількості деталізованих описів. Зараз в каталозі є 2775 об’єктів туристичної інфраструктури.

В описах каталогу Карпати.info вся інформація укладається за єдиними критеріями, що дозволяє туристові отримати зважену інформацію для порівняння та обрання місця відпочинку.

Каталог Карпати.info розвивається швидкими темпами, тут постійно оновлюється інформація та з’являються нові об’єкти туристичної інфраструктури, а також можна дізнатися про  нові, часто унікальні послуги для відвідувачів.

 

Сайт:

www.karpaty.info

 

Семінари з питань провадження підприємницької діяльності Дата проведення: 16-18 жовтня 2013 р.

Для підвищення рівня обізнаності ТІЦ відвідав семінар, що відбувся в обласному центрі. Це навчальний триденний семінар з питань провадження успішного започаткування бізнесу в сфері послуг, дослідження ринків збуту, попиту та пропозиції, взаємодія з контролюючими і наглядовими органами.

 

 
Сіті-лайт ТІЦ-ом «Бойківщина» була проведена робота по оновленню та заміні двох туристичних карт на сіті-лайті.

 

Розміщено сіті-лайт по вул. Грушевського (навпроти Долинської Гімназії-Інтернат)

 

Польський центр Роботу розпочато з жовтня.

За ініціатив міського голови, депутатів міської ради та активних жителів міста було прийнято рішення про створення в місті Долина «Українсько-польського центру». Його діяльність буде спрямована на об’єднання громадян зі спільними інтересами, організацію мовних курсів, надання туристичних послуг та налагодження контактів між представниками українського і польського бізнесу.

На даному етапі:

– було організовано та здійснено два робочі виїзди до українсько-польських центрів. Мета: ознайомитись з діяльністю організації та пізнати їх досвід;

– було проведено три зібрання. Мета: визначити концепцію діяльності центру та перші кроки для його створення;

– розроблено анкету. Мета: поширити її для з’ясування аспектів співпраці, що цікавить підприємство у роботі з потенційними іноземними колегами. Дані цієї анкети стануть основою бази даних, що послужить в майбутньому для вивчення ринку, пошуку потенційних партнерів та надання необхідної інформації.

 

Поширення анкети:

–          вручення анкети особисто там, хто зацікавлений;

–          друк анкети в тижневику «Добра справа»

Блоки туристичних атракцій Робота виконувалася протягом року.

Збір інформації для бази даних туристичних об’єктів та атракцій, паспортизація закладів туристичної інфраструктури. Дана база допоможе у формуванні каталогу туристичних можливостей міста та району.

 

 

 

 

Використання коштів відповідно до бюджету Програми.

Загальна затверджена сума бюджету Програми: 31 500 грн. Станом на 01.12.2013 року на рахунок «Асоціації «Туристично-інформаційний центр «Бойківщина» надійшло 28 875 грн.

 

Залучені кошти.

Спонсорські залучення складають:

  • 38 000 грн  – «Зліт бджолярів» та виступ Клинецького М.В.
  • 6 900 грн  – «Велопробіг I»
  • 6 000 грн  – «Велопробіг II»
  • 5 000 грн  – «Файні бойки»
  • 10 000 грн – Свято бойківського меду
  • 4 000 грн – Конкурс «Бойківська кухня»
  • 10 000 грн – Відкриття пам’ятника бджолі-трудівниці
  • 1 000 грн – СітіЛайт

 

Загальна сума залучених коштів 80 900 грн.

 

 

 

 

Директор Асоціації

«ТІЦ «Бойківщина»                                                                           С.О. Майборода