Про суспільно-політичну ситуацію

Тип документу: . № 1366-39/2013 від 24.12.2013. Стан: чинний Дата публікації: 24.12.2013

РІШЕННЯ

 

Від 24.12.2013. № 1366-39/2013

м. Долина

 

Про суспільно-політичну ситуацію

 

 

         Діючи від імені та в інтересах територіально громади міста Долини, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Схвалити текст звернення до громадськості Долинського району (додається).

2. Дане звернення опублікувати у „Віснику міської ради” тижневика „Добра справа” та на офіційному Інтернет-сайті міської ради.

 

 

Міський голова                                                                    Володимир Гаразд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні долиняни, мешканці Долинського району, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, колективи підприємств, установ, організацій, осередків громадянського суспільства краю!

Ще ледь більше місяця тому ми всі, разом із мільйонами співвітчизників у всіх куточках України, перебували у хвилюючому очікуванні Вільнюського саміту – події, що могла стати для нашої держави кульмінацією всієї незалежної новітньої історії, таким бажаним вагомим кроком на шляху майбутньої інтеграції в європейське співтовариство. Проте, різке і неочікуване гальмування процесу євроінтеграції та підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яке відбулось за лічені дні до саміту, з боку української влади, шокувало усіх нас та наших європейських партнерів. І тому, сьогодні, ми не святкуємо перший місяць в статусі асоційованого члена ЄС, а з сумом констатуємо, що через непослідовність та непрофесіоналізм нашої влади ми, на жаль, втратили цей шанс.

Однак, для всіх нас є і привід для гордості. Адже більш як місяць минуло з того часу, як громадянське суспільство України голосно заявило про себе і продовжує до цього часу демонструвати свою силу, змушуючи владу рахуватись із собою. Мирні масові акції протесу, що сколихнули всю Україну наступного ж після 21 листопада дня, дали чітко зрозуміти всім, хто до цього мав хибну думку, що український народ пасивний і нерішучий, те, що з позицією громадян України треба рахуватись.

Український Євромайдан став феноменом світового масштабу, захоплення яким висловлюють мабуть в кожному куточку цивілізованої Європи та світу. Український народ, всупереч навіть грубому і антиконституційному застосуванню сили з боку влади 30 листопада та 10 грудня, попри відчутний тиск на учасників мирних акцій та перешкоди у вільному праві на протест, вже місяць активно і рішуче відстоює свої права на краще життя і правову державу.

Тепер, коли пішов вже другий місяць Євромайдану, і в серцях багатьох українців починають з’являтись сумніви, ми хочемо ще раз закликати усіх не розчаровуватись і  вірити в перемогу. Сьогодні проти нас ведеться активна і продумана інформаційна війна, владою звозяться багатотисячні проплачені «антимайдани», органи МВС та прокуратура почали проявляти підозрілу активність по відношенню до учасників мирних акцій. Неначе по команді, по всій Україні, з однаковими, очевидно написаними десь в найвищих кабінетах Генпрокуратури формулюваннями, почали масово оскаржуватись акти органів місцевого самоврядування в частинах розміщення в населених пунктах символіки ЄС, вимог до Президента про відставку Уряду тощо. Аналогічний адміністративний позов від Долинської міжрайонної прокуратури днями отримала і Долинська міська рада.

Але в цій ситуації ми ще раз звертаємось до Вас, шановні краяни. Ні в якому разі не розчаровуйтесь! Не вірте численним спланованим інформаційним атакам і довіряйте тільки своїм внутрішнім відчуттям, а у своїх діях керуйтесь патріотизмом та прагненням до кращого життя Вас, Ваших рідних, дітей та онуків!

За час свого існування український Євромайдан став унікальною громадською платформою, що може стати майбутнім фундаментом будівництва нової держави. Днями на народному віче у Києві було проголошено створення всеукраїнського об’єднання «Майдан», учасниками якого можуть стати всі бажаючі громадяни, що мають бажання допомогти змінити на краще країну. На фоні виконання владою однієї з базових вимог мітингувальників – звільнення та недопущення переслідувань учасників мирних акцій, ця подія є надзвичайно важливою в контексті подальшого мирного тиску на владу щодо виконання решти вимог українського народу.

Закликаємо всіх свідомих громадян до активної участі в новоствореному громадському об’єднанні «Майдан», що надалі координуватиме процес діалогу з владою. В числі ради об’єднання зібрано багато відомих та авторитетних особистостей, які спільно з лідерами найбільших опозиційних партій Парламенту, зможуть чітко сформулювати подальші вимоги до влади, від імені багатомільйонного Майдану.

Вимоги ці повинні бути насамперед чіткими, послідовними та реалістичними до виконання. Серед них на нашу думку повинні бути:

  • Всебічне і неупереджене розслідування фактів застосування сили до мирних мітингувальників 30 листопада, 1 грудня та 10 грудня, притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб в структурі МВС, спецпідрозділу «Беркут» та їх найвищого керівництва, яке віддавало злочинні накази;
  • Відставка в повному складі кабінету Міністрів України на чолі з Миколою Азаровим, які персонально несуть відповідальність за доведення України до небувалої економічної кризи, провалу реформ та зриву євроінтеграції;
  • Накладення мораторію на вступ України до Митного союзу та підписання будь-яких договорів з Російською Федерацією в сфері торгово-економічних відносин, що матимуть наслідком втрату економічного суверенітету та загрозу національним інтересам;
  • Створення коаліційного технічного Уряду національної єдності, основним завданням якого буде швидка імплементація вимог Європейського Союзу та підготовка до підписання Угоди про асоціацію з ЄС вже на найближчому саміті навесні 2014 року.

Ще раз закликаємо усіх громадян України та представників опозиційних політичних партій до єдності та злагодженої роботи заради досягнення спільної мети.

Разом ми сила, і тільки разом ми зможемо змінити нашу країну на краще. Слава Україні! Героям слава!

Прийнято на тридцять девятій сесії

Долинської міської ради

24 грудня 2013 р.