Про роботу та використання комунального майна міста громадською організацією «Асоціація велосипедистів Долинщини «Велоком»

Тип документу: . № 552-20/2016 від 23.12.2016. Стан: чинний Дата публікації: 23.12.2016

РІШЕННЯ

Від 23.12.2016. № 552-20/2016

м. Долина

Про роботу та  використання

комунального майна міста громадською

організацією «Асоціація

велосипедистів Долинщини «Велоком»

Заслухавши та обговоривши звіт громадської організації «Велоком» про роботу та  використання комунального майна міста за 2016 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Звіт про роботу та використання комунального майна міста громадською організацією «Асоціація велосипедистів Долинщини «Велоком» за 2016 рік взяти до уваги (додається).

2.Використання комунального майна міста вважати ефективним.

Міський голова                                                          Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

                                                       від 23.12.2016. № 552-20/2016

 ЗВІТ

про роботу та  використання комунального майна міста громадської організації «Асоціація велосипедистів Долинщини «Велоком» за 2016 рік

1.Структура ГО «Асоціація велосипедистів Долинщини «Велоком»

Голова ГО – Луцький Тарас

Правління ГО – 15 осіб, між якими чітко розподілені обов’язки.

2.Досвід діяльності

Починаючи із часу свого створення в 2012 році ГО «Велоком» в партнерстві з Долинською міською радою активно працювала над реалізацією своїх статутних завдань та стратегічних цілей міста Долина в сфері веломобільності.

Ще до часу офіційного створення організації, ряд її активістів брали активну участь у співпраці з Долинською міською радою в розробці стратегічних документів міста у сфері сталого енергетичного розвитку та веломобільності. Зокрема, за участі і з врахуванням пропозицій нинішніх активістів ГО «Велоком» були розроблені наступні нормативні документи:

 • План дій сталого енергетичного розвитку міста Долини на 2011-2020 роки (один із розділів включає пріоритет розвитку веломобільності з метою зниження обсягів викидів СО2) затверджений рішенням Долинської міської ради від 26.05.2011. №227-7/2011.
 • Концепція сприяння розвитку велосипедного руху в місті Долина на 2011-2020 роки затверджена рішенням Долинської міської ради від 26.05.2011. № 226-7/2011.

За участі активістів організації, до її офіційної реєстрації в 2011-2012 роках велась робота із проектування в м. Долина першої велосипедної доріжки в межах центральних вулиць Грушевського-Шевченка (загальна протяжність 3,3 км). Велосипедну доріжку було офіційно відкрито в жовтні 2012 року і вона функціонує по сьогоднішній день. В рамках проекту першої велосипедної доріжки, за пропозицією активістів ГО, міською радою було запроектовано світлофорний об’єкт на перетині велодоріжки по вул. Грушевського з дорогою державного значення Н-10 «Стрий-Чернівці-Мамалига». Світлофор було встановлено відповідно до розробленого проекту і увімкнено в серпні 2014 року. В ньому окрім традиційних секцій для автомобілістів та пішоходів встановлено окремі світлофори для регулювання руху велосипедистів. Такий об’єкт став першим на теренах Івано-Франківської області.

За час який пройшов від створення ГО в 2012 році до сьогодні значно зросла чисельність її членів. Сьогодні організація охоплює в своїх лавах близько двох сотень активних велосипедистів не лише з міста Долина, але й з сусідніх населених пунктів регіону.

Силами ГО, в співпраці з Долинською міською радою та ТІЦ «Бойківщина» протягом 2012-2016 років було організовано біля трьох десятків масових заходів. Традиційно щороку за організації ГО проводяться 3-4 регіональні велопробіги з метою пропаганди їзди на велосипеді серед різних вікових та соціальних категорій населення. Учасниками пробігу традиційно є не менше 100 велосипедистів. Програма велопробігів включає проїзд велоколони основними вулицями міста Долина та іншими сусідніми населеними пунктами, за участю в тому числі керівництва міста та відомих людей. На фініші для учасників пробігів проводиться безпрограшна лотерея з цінними призами. На оплату фінансових витрат на організацію велопробігів ГО традиційно успішно залучає кошти місцевих спонсорів. Проведення велопробігів щороку приурочується таким заходам як: тиждень мобільності, велодень, міські Дні енергії, Дні міста тощо.

Стратегічно наша мета – сприяти тому, щоб їзда на велосипеді стала для молодих долинян не просто хобі чи забавкою, а щоденним засобом переміщення. А через масове долучення до велосипедного руху молоді, плануємо працювати і над тим, щоб змінити відношення до велосипеда в старшого покоління.

Крім велопробігів ГО має успішний досвід проведення спортивно-інтелектуальних заходів «Велоквест». Такі заходи було проведено в 2011 та 2014 році з залученням, окрім місцевих велосипедистів, також і команд-учасників із сусідніх регіонів (Львів, Стрий, Івано-Франківськ, Болехів). З нагоди відкриття першої велодоріжки в м. Долина у 2012 році було проведено костюмований велопарад.

ГО «Велоком» має добре налагоджену співпрацю з партнерами, зокрема: Долинська міська рада, Асоціація «Туристично-інформаційний центр «Бойківщина», ГО «Центр підтримки та розвитку реформ», ГО «Благодійний фонд громади м. Долина»,  ГО «Долина активна».

3.Діяльність ГО у 2016 році

Заходи проведені ГО «АВД «Велоком» в рамках Статутної діяльності та згідно Підпрограми «Розвиток мобільності в місті Долина» Програми діяльності ТІЦ «Бойківщина» на 2016 рік:

 • 13 березня 2016 року – стартова зустріч велосипедних активістів регіону з питань обговорення плану діяльності на поточний рік та проектних ідей;
 • 23 квітня 2016 року – участь в загальноукраїнській екологічній акції «Зробимо Україну чистою!» в співпраці з управлінням освіти, молоді та спорту РДА;
 • 22 травня 2016 року – участь у спільному заході – велопробігу «Пам’яті нескорених» на вшанування Почесного громадянина міста Долина Зеновія Красівського з партнерами велосипедистами Моршина з нагоди відзначення Дня героїв;
 • 29 травня 2016 року – Проведення акції «Велодень» та відкриття велосипедного сезону у формі велопробігу та святкової лотереї;
 • 4-5 червня 2016 року – спортивно-туристичний вело заїзд до озера Синевир;
 • 11-12 червня 2016 року – спортивно-туристичний вело заїзд до фортеці Тустань;
 • 26 червня 2016 року – Велосипедна проща на Ясну Гору в с. Гошів, організована спільно з МГО «Сонячна Січ»;
 • 16 липня 2016 року – велопробіг в с. Липа з нагоди проведення патріотичного свята «Яворина» та вшанування борців за незалежність України;
 • 21 серпня 2016 року – велопробіг з нагоди відзначення Дня незалежності України та Дня міста, в рамках 1-го фестивалю спорту в місті Долина;
 • 1 жовтня 2016 року – змагання з кроскантрі в міському парку з нагоди закриття велосипедного сезону.
 • 4.Використання комунального майна

Вагому підтримку в усіх аспектах діяльності нашої організації ми традиційно відчуваємо з боку Долинської міської ради. Найперше цю допомогу ми відчули на етапі створення Асоціації, вирішення документальних процедур.

В 2013 році на підтримку нашої організації Долинською міською радою було прийнято рішення про передачу нам в пільгову оренду просторого приміщення площею 46,7 м2 за адресою вул. Промислова 5. Це стало чудовим подарунком для нашої організації та її членів напередодні 1-ї річниці створення клубу.

Рішенням виконавчого комітету  від 24.12.2014. № 276 «Про оренду приміщення» було продовжено оренду нежитлового приміщення для використання громадської організації «Велоком» до 31.12.2016 року, а також встановлено  річну  орендну плату у розмірі однієї гривні рішенням сесії міської ради від 13.01.2015. №1874-56/2015.

З першого ж дня отримання приміщення в користування  в серпні 2013 року, ми провели громадську акцію з його прибирання, вивезеного там накопиченого роками сміття і мотлоху. Тепер приміщення має значно більш привабливий і чистий вигляд. На даний час приміщення використовується як склад для зберігання інвентарю, що належить організації та її активістам.

В найближчих планах нашої організації є обладнання приміщення, проведення поточного ремонту, встановлення лічильника обліку електроенергії. В ньому ми плануємо проводити збори організації, різноманітні масові заходи,. Крім того, щоб зробити приміщення корисним для кожного з членів велоклубу, плануємо обладнати там невеликі можливості для проведення дрібних ремонтів та обслуговування велосипедів.

Силами учасників велоклубу ми постійно намагаємось підтримувати надане нам приміщення в чистоті та охайності, дбаємо про його збереження.

Голова ГО «АВД «Велоком»                                        Тарас Луцький