Про підтримку євроінтеграційних прагнень українського народу

Тип документу: . № 1365-39/2013 від 24.12.2013. Стан: чинний Дата публікації: 24.12.2013

РІШЕННЯ

 

Від 24.12.2013. № 1365-39/2013

м. Долина

 

Про підтримку євроінтеграційних прагнень українського народу

 

 

         Враховуючи наявну широкомасштабну підтримку інтеграції України до європейського співтовариства шляхом підписання Угоди про асоційоване членство в Європейському Союзі з перспективами подальшого набуття статусу повноцінного члена, що виражається зокрема через багаточисельні мирні масові акції на підтримку євроінтеграції, які проходять по всій території України в останні місяці, прагнучи привернути увагу світового співтовариства до правдивого вибору української нації та запобігти зміні позиції Європейського Союзу щодо перспектив підписання Угоди про асоціацію з Україною через непродуману і непослідовну політику діючої українсько влади, діючи від імені та в інтересах територіально громади міста Долини, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Схвалити текст звернення до міжнародних організацій партнерів Долинської міської ради: Climate Alliance та Energy Cities (додається).

2. Дане звернення опублікувати у „Віснику міської ради” тижневика „Добра справа” та на офіційному Інтернет-сайті міської ради.

 

 

 

Міський голова                                                                    Володимир Гаразд

 

Президенту Асоціації

Climte Alliance

Йоахіму Лоренцу

 

Президенту Асоціації

Energy Cities

Екхарту Вюрцнеру

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні партнери!

Звертаємось до Вас в цей визначальний для нашої держави час, коли Україна стоїть як ніколи близько до такої бажаної і омріяної інтеграції в європейське співтовариство. Підписання угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі та створення зони вільної торгівлі для нас, українців, є тим надзвичайно важливим і вагомим кроком, який нарешті, на третьому десятилітті незалежності нашої держави, визначить наш впевнений і непохитний курс до подальшої інтеграції в ЄС та майбутнього набуття членства в об’єднаній Європі.

Проте, українська влада з незрозумілих і сумнівних для переважної більшості української нації мотивів, напередодні саміту «Східне партнерство» в листопаді 2013 року, за півкроку до підписання парафованої Угоди про асоціацію, різко «натиснула на гальма» і відклала євроінтеграцію на невизначений термін. Це стало причиною масового невдоволення українського народу, який наступного ж дня вийшов на масові мирні акції протесту, вимагаючи від влади терміново повернутися на шлях євроінтеграції. Подальші ж події, що отримали широкий розголос у світовому медіапросторі, та супроводжувались застосуванням насильства з боку влади до мирних мітингувальників на Майдані, також не сприяли утвердженню в очах європейців іміджу України як цивілізованої та правової держави, надійного партнера гідного носити звання асоційованого члена ЄС.

Враховуючи вищенаведені факти, а також те, що український народ в переважній більшості, на відміну від чинної влади, широко та однозначно підтримує прагнення до європейської інтеграції України, ми звертаємось до Вас, шановні партнери, із закликом посприяти у донесенні цієї позиції до компетентних виконавчих органів Європейського Союзу.

Чи не найкращим прикладом європейського вибору нашого народу є наша з Вами тісна співпраця в сфері сталого енергетичного розвитку. Долина, багато інших українських міст та Асоціація «Енергоефективні міста України» є активними учасниками і надійними партнерами численних європейських проектів. Найбільша кількість підписантів відомої ініціативи «Угода Мерів» налічується акурат в Україні.

Саме тому, шановні партнери, закликаємо Вас, як авторитетних представницьких асоціацій європейських муніципалітетів, звернутись, на підставі нашого прохання, до Європейської Комісії з клопотанням не заморожувати процес європейської інтеграції України, не зважаючи на часто непослідовну позицію нашої влади. Дуже важливо також закликати Європейський Союз і надалі пильно слідкувати за подіями в Україні та сприяти процесу євроінтеграції нашої держави.

Щиро віримо у Вашу підтримку та принагідно висловлюємо подяку за плідну співпрацю і надію на її продовження в майбутньому.

Прийнято на тридцять девятій сесії

Долинської міської ради

24 грудня 2013 р.