Про інформацію Долинською ЦРЛ щодо використання субвенції міської ради

Тип документу: . № 1036-35/2018 від 25.01.2018. Стан: чинний Дата публікації: 25.01.2018

РІШЕННЯ

Від 25.01.2018. № 1036-35/2018

м. Долина

Про інформацію Долинською ЦРЛ

щодо використання  субвенції  міської ради

 

Заслухавши інформацію Долинською ЦРЛ щодо використання  субвенції  міської ради, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 Інформацію Долинської центральної районної лікарні щодо використання  субвенції  міської ради взяти до уваги (додається).

Міський голова                                                           Володимир Гаразд

Додаток до рішення міської ради

від 25.01.2018. № 1036-35/2018

 Інформація

Долинською ЦРЛ щодо використання 

субвенції  міської ради

В 2017 році  на звернення адміністрації Долинської ЦРЛ  Долинська міська рада виділила кошти на впровадження першого етапу медичної інформаційної системи (МІС) для  підвищення ефективності роботи медиків,  враховуючи  вимоги  реформування системи охорони здоров’я в Україні. Окрім впровадження МІС  були виконанні інші роботи.  В цілому  роботи провадилися по  3-х напрямках:  впровадження  МІС; впровадження системи зовнішнього спостереження; впровадження енергоощадної автономної системи вентиляції терапевтичного відділення в будівлі стаціонарного корпусу лікарні.

В період з квітня  2017 року по  грудень 2017 року в приміщенні Долинської ЦРЛ була підготовлена інфраструктура для  впровадження медичної інформаційної системи. Зроблено косметичний ремонт в серверній кімнаті, яку наповнили необхідним обладнанням, виконано незалежний ввід електроенергії від  капітально відремонтованої електрощитової із вводом резерву.

Для облаштування серверної закуплено сервер баз даних, де інстальовано програмне забезпечення медичної інформаційної системи «Емсімед», яке пройшло всі рівні синхронізації в системі E-HEALS. На ліцензійному програмному забезпечення створена можливість зводити дані з усіх існуючих користувачів: реєстратура, сімейні лікарі, УЗД, рентгендіагностика, приймальне відділення, лабораторія, адміністратор інформаційної системи.

Розвернуто кабельну інфраструктуру:

– 1700 метрів  оптично волоконного кабелю  яким об’єднали всі корпуси та допоміжні приміщення: віддалену лабораторію та  патологоанатомічне відділення, поліклінічний корпус, приймальне відділення, адміністративний корпус;

– 3300 метрів кабелю типу «вита пара» для підключення в єдину локальну мережу 26 кабінетів, з них 6  кабінетів сімейних лікарів, кабінет лабораторії в поліклінічному відділенні, реєстратура, УЗД кабінет, рентгенкабінети, кабінети функціональної діагностики, приміщення приймального відділення, кабінети клінічної діагностичної лабораторії.

Для роботи в медичній інформаційній системі закуплено 5 комп’ютерів, 4 ноутбуки, 2 мережеві принтери, що дасть можливість кожному бажаючому пацієнту отримати інформацію про дослідження, аналізи, огляд як в електронному так і в паперовому вигляді.

В існуючу локальну мережу було підключено високошвидкісний волоконно-оптичний Інтернет.

Придбано 2 мультимедійні телевізори для інформування населення про медичну реформу та для  показу відеовізитівки сімейних лікарів, так як кожен мешканець нашого міста та району повинен укласти декларацію та обрати собі лікаря.

Також, зауважимо, що уся придбана комп’ютерна техніка працює виключно на  ліцензійному програмному забезпеченні.

Закуплено 12 ліцензій на програмне забезпечення «Емсімед» та проведено навчання працівників по роботі з цією програмою. В найближчий час буде можливість вести  документообіг в електронному вигляді, електронний облік послуг та інші електронні сервіси, облікувати ліжко-місця, електронне управління персоналом.

Напрацьовані в процесі роботи над впровадженням медичної інформаційної системи  ідеї лягли в основу проекту «Впровадження  медичних інформаційних систем та телемедицини в роботі медичних закладів, як  перший крок  до реформування системи охорони здоров’я в районі». Даний проект був розроблений спільно з представниками КП «Долина-Інвест» Долинської міської ради та Долинською РДА. Проект, поданий на конкурс  Державного Фонду Регіонального Розвитку  на 2018 рік,  отримав підтримку, та буде фінансуватися в 2018 році з державного бюджету.

По другому напрямку – було розпочато роботи по створенню мережі  відеоспостереження.  В 2017 році було змонтовано 12 камер відеоспостереження, які виводяться на екран в реєстратурі та дають змогу слідкувати за дотриманням правил внутрішньолікарняного порядку в поліклінічному відділенні.

По третьому напрямку проведені роботи  в терапевтичному відділенні районної лікарні, де встановлено  13 рекуператорів.

Всього на дані заходи було використано 860 000 тис. грн (з них 70.000 з районного бюджету). Детальніша інформація про статті витрат коштів наведена в таблиці.

 Таблиця

Найменування Перелік робіт Сума, тис. грн
Система відеоспостереження Відеореєстратор, 12 камер відеоспостереження, жорсткий диск, блок живлення 64 000
Медична інформаційна система 12 ліцензій, впровадження МІС, прокладання мережі 252 000
Серверна Ремонт капітальний серверної, електрощитові, стійка телекомунікаційна, 3 ящики телекомунікаційні, сервер та серверне програмне забезпечення 167 000
Обладнання 2 телевізори, 5 комп’ютерів, 4 ноутбуки, 2 принтери 247 000
Терапевтичне відділення – вентиляція Встановлено 13 рекуператорів 130 000
Всього 860 000

Підготувала інформацію куратор проекту,

заступник головного лікаря

Долинської ЦРЛ з медичної частини

Ольга Ільчишин