Про хід виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки

Тип документу: . № 1800-55/2014 від 11.12.2014. Стан: чинний Дата публікації: 11.12.2014

РІШЕННЯ

 Від 11.12.2014. № 1800-55/2014

м. Долина

Про хід виконання програми

«Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки

 

 Заслухавши звіт начальника управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, про хід виконання програми «Обдаровані діти м. Долина» на 2010-2015 роки, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити звіт про хід виконання програми «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки (додається).

2.Роботу по виконанню Програми у 2014 році вважати задовільною.

 

 

Міський голова                      Володимир Гаразд

  

 

 

Додаток до рішення міської ради

від 11.12.2014. № 1800-55/2014

 

Звіт

про хід виконання програми

 «Обдаровані діти м. Долина» за 2014 рік

 

З метою систематизації досвіду  педагогічних працівників, які працюють з обдарованими дітьми, оптимізації діяльності закладів освіти, підтримки та стимулювання обдарованих дітей та педагогічних працівників реалізовуються Підпрограма «Обдаровані діти» на 2008-2015 роки районної Програми розвитку освіти в Долинському районі на 2008-2015 роки, затверджена рішенням вісімнадцятої сесії п’ятого скликання Долинської районної ради від 03.07.2008 року №341-18/2008 та міська програма «Обдаровані діти м.Долина» на 2010-2015 роки, затверджена  сорок четвертою сесією п’ятого скликання Долинської міської ради від 20.05.2010р. №1868-44/2010.

Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту укладено каталог обдарованих дітей Долинщини «Наша гордість і надія», який щороку поповнюється новими іменами.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про освіту» у закладах освіти діє державна психологічна служба. Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту сформовано банк діагностичних методик, спрямованих на виявлення обдарованих дітей. Щорічно проводиться психолого – педагогічний моніторинг готовності дітей 1 класу до навчання в школі і виявлення їх здібностей та моніторинг адаптації дітей 5 класу до навчання в школі ІІ ступеня. Розроблено програму для практичних психологів «Пошук обдарованих дітей», де включено роботу з педагогічними колективами, батьками та учнями. Підготовлено методичні рекомендації  для вчителів та працівників психологічної служби «Робота з обдарованими учнями», де є рекомендації психолога щодо підтримки обдарованих дітей в період підготовки до екзаменів, олімпіад та здачі ЗНО.

На допомогу з обдарованими дітьми підготовлено та затверджено радою методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту такі  видавничі матеріали:

– Формування еколого-краєзнавчої компетентності школярів при вивченні географії. Гануш В.П., методист РМК.

– Розвиток творчих здібностей молодших школярів. Шибівська О.М, вчитель початкових класів Якубівської ЗОШ І ст.

– Барвисті намистинки. Чамбул О.М., вихователь Долинського ДНЗ «Золота рибка».

– Виховний простір для розвитку цілісної особистості в різних сферах життєдіяльності: шляхи упровадження та перспективи. Клуб «Наснага».

         – Інноваційні підходи до організації самоосвітьної діяльності в системі підвищення профкомпетентності педагогів. Зеленчук О.А., вихователь-методист Долинського ДНЗ «Сонечко.

– Орієнтовне календарно – тематичне планування та розробки уроків. Варіативний модуль Технологія оздоблення одягу. Сіпеєва М.С., методист РМК.

– Нетрадиційні уроки з інформатики. Сіпеєва М.С., методист РМК.

– Орієнтовне календарно – тематичне планування та розробки уроків. Варіативний модуль «Технологія писанкарства». Сіпеєва М.С., методист РМК.

– Роль інформаційно-комунікаційних технологій та їх застосування на різних етапах уроку з метою підвищення якості математичної освіти.                     Сова О.В., вчитель математики Старомізунської  ЗОШ І-ІІІ ст.

– Альманах учительської та учнівської творчості «Завжди з Шевченком». Чумак С.М., методист РМК.

– Методичні рекомендації щодо здійснення індивідуального навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Гошовська Т.І., завідувач РМК.

– Географічні прилади та їх призначення. Методичні рекомендації. Гануш В.П., методист РМК.

– Практикум з екології. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів географії.

– Електронні презентації уроків за курс географії 7 класу. І семестр. Мальон Н.Є., учитель географії Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ст.

– «Сильний той, хто має силу керувати собою». Корекційно-відновлювальна програма спрямована на формування стресостійкості у період складання іспитів, ЗНО, участі у  олімпіадах та конкурсах. Лукань Л.П., методист методкабінету.

– Практичні завдання для І-ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій серед учнів 10-11 класів. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів інформатики.

– Програма елективного курсу для учнів 11 класу Сподар О. В., учитель математики Долинської гімназії №1 «Застосування властивостей функцій до розв’язання рівнянь і нерівностей».

– Проектні технології при вивченні фізики.  Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів фізики.

– Комп’ютерні презентації та публікації. Збірка орієнтовних практичних робіт Дмитрів Л. С., вчителя підготовки операторів комп’ютерного набору Долинського МНВК.

– Сучасний урок української літератури з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української  мови і літератури.

– Сучасний урок української мови з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української  мови і літератури.

– Сучасний урок світової літератури з використанням ІКТ. Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів світової літератури.

– «На крилах Слова». Літературний альманах  творчо-обдарованих дітей. Чумак С.М., методист РМК.

– Готуємось до олімпіади,  конкурсів із української мови та літератури.

Методичні рекомендації, підготовлені творчою групою учителів української  мови і літератури.

Всеукраїнські учнівські олімпіади проводились з 20 навчальних предметів. У І етапі брали участь 8359 учнів (у 2011-2012 н.р. – 7312, 2012-2013 н.р.  – 7769), ІІ – 1253 учнів  із 36 навчальних закладів району. Призові місця посіли 418 учасників ІІ етапу Всеукраїнської  учнівської олімпіади (І місце – 67, ІІ – 125, ІІІ – 226).

Відрадно, що в Долинському районі беруть участь у шкільному і районному етапах олімпіад із математики, української мови та  літератури і учні початкової ланки освіти (4 клас), завдання  для проведення  якої розробляє РМК.

Демонстрацію добрих знань з предметів, новизну і оригінальність у вирішенні поставлених завдань проявили  68 учнів переможців ІІІ етапу олімпіади (І місце – 8 переможців ,  ІІ – 17, ІІІ – 43). 

Для якісної підготовки учнів у III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів проводяться тренувальні збори із української мови, історії. Працює сайт дистанційної підтримки учасників ІІІ етапу олімпіади з фізики, астрономії, математики. Творча група учителів української мови та літератури підготувала навчально-методичне видання «Готуємо до олімпіади, конкурсів» (на допомогу учителю-філологу та обдарованому учневі). Через традиційні та  інноваційні форми методичної роботи (семінари, творчі групи, клуби, конкурси, методичні виставки, ярмарки педагогічних ідей, панорамні заняття, майстер-класи, педагогічні майстерні) проводиться робота щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, вивчення, узагальнення та впровадження ППД з проблем пошуку, підтримки  та розвитку обдарованості.  На засіданні майстер-класу (керівник Іванна Боднар, учитель української мови  Долинського п/м ліцею)  учителі отримали практичні поради щодо розвитку творчих здібностей обдарованих учнів у підготовці до олімпіад, мовно-літературних  конкурсів.

Четверо  учнів навчальних закладів  району перемогли у випробуваннях фінального ІV етапу (Лесюк Маркіян – учень 9 класу Долинського п/м ліцею, Дунець Леся – учениця 9 класу Вигодської ЗОШ, Диндин Роман – учень10 класу Долинської гімназії №1, Микитин Роксолана – учениця 11 класу Долинської СШ №6 (нагороджені дипломами ІІ ступеня з  астрономії, ІІІ ступеня з української мови та літератури,  математики, німецької мови).

Методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту  Долинської РДА організовано та проведено І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в 11 секціях на базі закладів нового типу. 15 переможців  із 34 учасників І етапу конкурсу-захисту змагалися у ІІ етапі. 8 переможців ІІ (обласного) етапу  конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ (І місце – 3 учні, ІІ – 3, ІІІ – 2), 3 переможці загальнонаціонального етапу ( ІІ місце – 2 учні, 3 – один переможець).

4 переможців  ІІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика вибороли право представляти творчий потенціал області на всеукраїнському рівні.  Павлів Вікторія,  учениця 10 класу Долинської гімназії №1. переможець конкурсу, нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Сподар Ірина, учениця 11 класу Долинської гімназії №1 нагороджена стипендією Президента України за перемогу у ІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі  ім. Тараса Шевченка .    

З метою розвитку творчої особистості школяра, виховання лідерства та громадянських обов’язків учнів, розвитку «життєвих» навичок у прийнятті рішень, формування соціальної відповідальності особистості плідно працює школа «Лідер» на базі Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Результати проведення конкурсів, перемоги  в олімпіадах всіх рівнів  висвітлювались на сайті РМК,  шпальтах газет «Освітянське слово», «Свіча», «Добра справа».

Щорічно до Дня незалежності України  управління освіти, молоді та спорту разом з методичним кабінетом організовують  і проводять  свято-зустріч «Обдарована дитина», де талановитих дітей нагороджують цінними подарунками.

Фінансування на виконання заходів програми «Обдаровані діти м.Долина» у 2014 році становило 12 тисяч гривень. Використано 11 тисяч 935 гривень. Нагороджено 12 переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, спортивних змагань, переможців – членів Малої академії наук України та 8 учнів Долинської дитячої школи естетичного виховання, за високі досягнення в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах виконавської майстерності:

З метою  матеріального стимулювання  педагогічних працівників, учні яких стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних етапів  учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсів, турнірів, спортивних змагань щорічно встановлено надбавку до заробітної плати  у розмірі від 49% до 10 % від посадового окладу педагогів.

 

 

Заступник начальника

управління освіти, молоді та спорту

районної державної адміністрації                                                 Юрій Петренко