Про звернення міської ради

Тип документу: . № 1799-55/2014 від 11.12.2014. Стан: чинний Дата публікації: 11.12.2014

 РІШЕННЯ

Від 11.12.2014. № 1799-55/2014

м. Долина

Про звернення міської ради

 

Виражаючи інтереси територіальної громади міста, керуючись  Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1.Схвалити текст звернення Долинської міської ради до Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Долинської районної ради та Долинської районної державної адміністрації щодо відкриття та функціонування на території Долинського району Державного центру для осіб з особливими потребами.

 

2.Дане рішення опублікувати у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» та газеті «Свіча».

 

 

 Міський голова                                Володимир Гаразд

 

 

 

         Івано-Франківська обласна рада

 

Івано-Франківська обласна

державна адміністрація

 

Долинська районна рада

 

Долинська  районна

державна адміністрація

 

 

 

Звернення

 

Ми, депутати Долинської міської ради, звертаємось до Вас, від імені територіальної громади міста Долини, з проханням невідкладно вирішити питання про відкриття  та функціонування на території Долинського району Державного центру для осіб з особливими потребами від 7 до 35 років.

Особливі діти та молодь живуть з  цією мрією, яких у районі понад 300, з такими діагнозами як ДЦП, розумова відсталість, аутизм, черепно-мозкова травма, хвороба Дауна, і тільки частинка їх, знаходяться під опікою Міжнародного благодійного фонду інвалідів “Надія Є”. Більше року, щоденно проходять заняття (на другому поверсі орендованого приміщення, яке надала міська рада) з фаховими вчителями та волонтерами. На жаль, дане приміщення, не дає можливості охопити значно більшу кількість бажаючих дітей оскільки, для цього необхідно значно інші умови.

Хочемо зазначити, що вчителі постійно підвищують свою кваліфікацію, пройшли практичні курси підвищення кваліфікації в м. Києві по роботі з дітьми аутистами та дітьми з синдромом Дауна, із залученням  батьків з дітьми та молоддю, та на черзі курси підвищення кваліфікації у Інституті спеціальної педагогіки в м. Києві та УКУ (Український Католицький Університет) м. Львова, тобто самоорганізувались у повноцінний фаховий  колектив.

Зазначена соціально значуща тема щодо захисту дитинства та  підвищення уваги місцевих владних та громадських структур до інтересів підростаючого покоління, розв’язання якої вимагає комплексного підходу та компромісного рішення на всіх рівнях, і в першу чергу Долинської районної ради та районної державної адміністрації. В свою чергу Долинська міська рада обіцяє всебічну підтримку в даному питанні.

Варто зауважити, що пасивна позиція районної ради та райдержадміністрації у сприянні в реєстрації  Державного центру для осіб з особливими потребами від 7 до 35 років, у 2013 році, коштувало втратою близько 800 тис. гривень державного фінансування.

Пропонуємо в короткий термін прийняти районну програму щодо утворення та функціонування в районі такого Центру. В Програмі необхідно поетапно визначити вирішення основних завдань з прив’язкою до певних дат.        Необхідно спільними зусиллями вишукати приміщення, для обслуговування  дітей з особливими потребами, яке б відповідало таким вимогам:  розміщення кабінету лікаря (з фізіотерапії та ЛФК), кімнати для групових занять, артстудія, кімнати для набуття соціальних навичок, кімнати для проведення занять, санітарно – гігієнічні приміщення, створення безбар’єрного доступу.

Можливо, також, вишукати інші варіанти з послідуючою реконструкцією діючих приміщень та їх переобладнання під вищезазначені вимоги в короткі терміни.

Принагідно відзначаємо, що міська рада готова розглянути всі пропозиції стосовно надання в оренду (безоплатне користування) наявних приміщень чи внести зміни до діючих договорів оренди, які відповідають  вищезазначеним вимогам у випадку, якщо районним (обласним) керівництвом буде прийнято рішення про переміщення (реорганізацію) підвідомчих існуючих освітніх (соціально-культурних) закладів та вивільнено необхідні площі. Міська рада готова прийняти і дольову фінансову участь у вирішенні цього питання.

Вільні приміщення, які б відповідали таким вимогам (перший поверх, приміщення площею більше 500 кв.м, інше) у розпорядженні міської  ради відсутні, оскільки  перебувають у  пільговій оренді бюджетних установ, зокрема,  Долинська дитяча школа естетичного виховання  відділу культури Долинської РДА, Долинська художня школа відділу культури Долинської РДА, Долинський підлітковий клуб «Прометей» Долинської РДА,  Долинський районний будинок дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради, управління праці і соціального захисту населення Долинської РДА, школи, бібліотеки та інше всього загальною площею біля 24900 кв. м.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас дослухатись до наших пропозицій, прискорити процедуру реєстрації, відкриття та сприяти у функціонуванні Державного центру для осіб з особливими потребами від 7 до 35 років.

 

 

 

 

 

Прийнято на п’ятдесят п’ятій сесії

Долинської міської ради

11 грудня 2014 р.