ПЕРЕЙТИ ДО НОВОЇ ВЕРСІЇ САЙТУАрхіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання сесії Долинської міської ради відбудеться :
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
На сторожі Вашої безпеки

0 (800) 50 10 89

ЦІЛОДОБОВИЙ безкоштовний зв'язок з інспекторами відділу інспекції Долинської міської ради

06.02.2019

Як горить сажа в димоході. Наслідки

Очевидно, що електричні каміни працюють без твердого палива, однак після експлуатації традиційних печей залишається попіл. Його легко можна прибрати. Іншим продуктом згоряння є сажа, яка осідає на внутрішніх стінках вашого димохода.

Сажа в димоході: наслідки

Цей негативний процес призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а, отже, зниження тяги димаря. В результаті цього, шкідливі речовини не зможуть видалятися з топки з достатньою швидкістю, і частина диму буде просочуватися в приміщення. З цього випливає, що в будинках, де є каміни може виникнути небезпека отруєння чадним газом.

Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іскорки з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути.

Cажа – це продукт неповного згоряння палива, що містить близько 90% вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів і може досягати 1200 градусів. Горіння сажі при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході.

Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху. Примикаючі конструкції димоходу – це місця з’єднання димоходу і даху, а також місця, де димар проходить міжповерхове дерев’яне перекриття.

Майже всі димоходи, після такого спалаху, необхідно ремонтувати або замінювати (існують димоходи здатні витримати до десяти таких спалахів). Зрозуміло, що єдиним порятунком в даній ситуації є чистка та обслуговування димоходів печей камінів. Тому щоб ваше вогнище давало тільки тепло, затишок, радість і спокій необхідно запросити сажотруса.