Архіви публікаційДолинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової сесії Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 24 квітня 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник
12.09.2018

Протягом січня-серпня 2018 року до зведеного бюджету від платників Долинщини та Болехівщини надійшло понад 1 млрд. гривень

 

Упродовж січня-серпня 2018 року платники податків Долинщини та Болехівщини сплатили до бюджету 1025,3 млн. грн.

До державної скарбниці долиняни та болехівчани перерахували 744,3 млн. грн. Головними складовими податкових надходжень до державного бюджету є надходження рентної плати за користування надрами – 628,8 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 50,5 млн. грн., податку на додану вартість – 25,8 млн. грн., податку на прибуток – 16,9 млн. грн., військового збору – 15,5 млн. грн.

До місцевої казни надходження склали 281,0 млн. грн. Найбільшу частку доходів у місцевому бюджеті займає податок на доходи фізичних осіб, якого протягом січня – серпня 2018 року надійшло 145,3 млн. грн.

Надходження плати за землю становлять 58,1 млн. грн., єдиного податку – 29,9 млн. грн., акцизного податку – 3,4 млн. грн., рентної плати за користування надрами – 25,3 млн. грн., рентної платі за використання лісових ресурсів – 8,7 млн. грн.

Слід зазначити, що протягом восьми місяців 2018 року платникам податків на рахунки відшкодовано 59,2 млн. грн. податку на додану вартість.

Понад 58 млн. грн. надійшло до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини від платників земельного податку

Протягом восьми місяців поточного року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини надійшло 58,1 млн. грн. плати за землю. Це на 10,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це 93,6 відс., сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 54,4 млн. гривень. Ще 3,7 млн. грн. перерахували місцевим громадам фізичні особи. Цьогорічні надходження перевищили минулорічні відповідно на 10,4 млн. грн. та 453,8 тис. гривень.

Звертаємо увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, адже кошти, які ви перераховуєте у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до скарбниць місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань.

До 20 вересня п.р. за лісові землі платникам необхідно подати податкові декларації з плати за землю

Державна фіскальна служба України у листі від 31.08.2018 року № 26938/7/99-99-12-03-05-17 надала роз’яснення щодо оподаткування лісових земель.

Зокрема, у листі зазначено, що з 15.08.2018 року набрав чинності Закон України від  10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Цим Законом внесені зміни  до статті 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком», відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком.

 З метою дотримання вимог законодавства, суб’єкти господарювання, у яких в користуванні є зазначені вище земельні ділянки, повинні подати податкові декларації з плати за землю (земельний податок).

Відповідно до статті 286 Податкового кодексу, у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування, декларації з плати за землю подаються юридичними особами протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Отже, вперше декларування земельного податку за лісові землі, що використовуються для ведення лісового господарства, юридичні особи повинні здійснити шляхом подання податкових декларацій (звітних, уточнюючих) не пізніше 20 вересня поточного року за період, починаючи з 15.08.2018 року.

Водночас, звертаємо увагу, що ставки земельного податку визначаються рішеннями місцевих рад (міських, селищних, сільських) та об’єднаних територіальних громад.

 

Як фізичній особі – підприємцю правильно оформити найманого працівника

Відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.  Про це нагадують в Долинській ОДПІ.

Оформлюючи нового працівника на роботу, підприємцю необхідно:

– укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260);

– оформити наказ про прийняття на роботу (заповнюють типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджену наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489);

– повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17 червня 2015 р. № 413).

При цьому необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413.

Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 

Прес – служба Долинської ОДПІ