Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнери



Сесія

 

______________________
І пленарне засідання чергової 45 сесії Долинської міської ради відбудеться 18 грудня 2018 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


26.02.2018

Понад 3 млн. грн. єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Долинщини та Болехівщини

 Впродовж січня 2018 року платниками Долинщини та Болехівщини до місцевих бюджетів сплачено 3,2 млн. грн. єдиного податку. Більша частина коштів сплачена фізичними особами – підприємцями – понад 2,8 млн. грн., що на 914,7 тис. грн. більше ніж у січні 2017 року. Від юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету направлено понад 400 тис. грн. цього податку.

Варто зазначити, що єдиний податок належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу  у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, за рішенням контролюючого органу реєстрація платником єдиного податку може бути анульована.

 

Підприємці, які є пенсіонерами за віком звільняються від сплати єдиного внеску

В Долинській ОДПІ повідомляють, що фізичні особи – підприємці звільняються від сплати єдиного внеску за себе якщо вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Зокрема, звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:

– отримують пенсію за віком (у тому числі пільгових);

– отримують дострокову пенсію (у тому числі пільгових умовах);

– отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі пільгових умовах (передбачені статтею 55 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));

– є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;

– досягли віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Зазначена пільга не поширюється на осіб, які:

отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;

отримують пенсію за вислугу років.

Про це Державна фіскальна служба України роз’яснила у своєму листі від 09.02.2018 №3856/7/99-99-13-02-01.

 

Мали доходи за межами України – подайте річну декларацію

Під час кампанії декларування доходів фізичних осіб, яка цьогоріч триває в Україні з 1 січня до 1 травня, при отриманні у 2017 році доходів за межами України, необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи. Адже  платниками податку на доходи фізичних осіб згідно з чинним законодавством є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів визначено ст. 13, п. 162.1.1, ст. 162, п. 170.11, ст. 170 Податкового кодексу України. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

Доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. А сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Разом із тим, у платника податку є можливість зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього платник має отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування та легалізувати її у закордонній дипломатичній установі України, розташованій у країні отримання доходу.

Зауважимо, що сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

 

Зміни щодо рентної плати за спеціальне використання води

Долинська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пункту 255.2 статті 255 Податкового кодексу України не є платниками плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду для задоволення виключно питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, однак, визначені у пункті 255.4 статті 255 Кодексу види використання води, за які не справляється плата за спеціальне використання води, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які відповідно пункту 255.1 статті 255 Кодексу з 2018 року не є платниками плати за спеціальне використання води.

Крім того, норми пункту 255.7 статті 255 Кодексу щодо житлово-комунальних (тобто підприємств, які надають житлово-комунальні послуги відповідно до класифікації видів економічної діяльності та дозволу на спецводокористування із зазначеним видом господарської діяльності) залишились без змін та передбачають застосування до ставок плати за спеціальне використання води коефіцієнту 0,3.

Прес – служба Долинської ОДПІ