Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання чергової 47 сесії Долинської міської ради відбудеться 24 січня 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Який, на Вашу думку, є найбільш ефективним інформаційний ресурс про роботу Долинської міської ради?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Лічильник


19.12.2017

На підтримку української армії від платників Долинщини та Болехівщини надійшло майже 19 мільйонів гривень

За 11 місяців 2017 року платники податків Долинщини та Болехівщини направили для сприяння обороноздатності України 18,8 млн. грн. військового збору. Що на 2,7 млн. грн. більше ніж у аналогічному періоді 2016 року. Зокрема, у листопаді 2017 року надійшло 1,2 млн. грн. військового збору.

Відзначимо, військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Фахівці Долинської ОДПІ звертаються до усіх роботодавців району, які виплачують своїм працівникам неофіційну заробітну плату і таким чином занижують військовий збір, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.

Оновлено структуру Головного управління ДФС в Івано-Франківській області

В рамках системної реформи ДФС проводиться переформатування структури фіскальної служби відповідно до функціональних напрямів та оптимізація чисельності, з метою підвищення ефективності роботи ДФС. Реформа узгоджена з МВФ та ухвалена Урядом і фактично є дорожньою картою у стратегії реформування ДФС на 2 роки.

Так, з метою поліпшення організації роботи і упорядкування структури територіальних органів  ДФС, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 року № 179 «Про упорядкування структури центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» (із змінами), в складі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області утворено самостійні структурні підрозділи – Управління.

Дані підрозділи забезпечують реалізацію повноважень ДФС на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць та на яких покладено функції адміністрування податків, зборів та єдиного внеску, проведення роботи з погашення податкового боргу платників, взаємодію у межах компетенції з державними органами та органами місцевого самоврядування із забезпечення надходжень податків до місцевих бюджетів. Також керівникам управлінь делеговано право винесення повідомлень-рішень про визначення сум грошового зобов’язання платника податків або рішень про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства.

Зокрема, до структури ГУ ДФС в Івано-Франківській області входять:

-Долинське управління ГУ ДФС в області – начальник управління Тимків Роман Романович;

-Калуське управління ГУ ДФС в області – начальник управління Князевич Михайло Михайлович;

-Коломийське управління ГУ ДФС в області – начальник управління Кирик Іван Васильович;

-Надвірнянське управління ГУ ДФС в області – начальник управління Гнатюк Василь Петрович;

-Тисменицьке управління ГУ ДФС в області – начальник управління Адамович Олег Васильович;

-Івано-Франківське управління ГУ ДФС в області – начальник управління Слободян Вікторія Леонтинівна.

Крім того, в складі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області діють державні податкові інспекції, основними функціями, яких є надання адміністративних послуг та функцій щодо сервісного обслуговування, реєстрації та ведення обліку платників податків, платників єдиного внеску, а також інші функції із сервісного обслуговування, визначені законом. Зокрема:

-ДПІ в м.Івано-Франківську – начальник Слободян Любомир Ярославович;

-Долинська ОДПІ (Рожнятівське та Болехівське відділення) – в.о. начальника Байко Олена Геннадіївна;

-Надвірняська ОДПІ (Богородчанське та Яремчанське відділення) – в.о. начальника Нагорняк Богдан Ярославович;

-Калуська ОДПІ (Рогатинське та Галицьке відділення) – в.о. начальника Жаровська Любов Василівна;

-Коломийська ОДПІ (Косівське, Верховинське та Снятинське відділення) – в.о. начальника Мельниченко Оксана Михайлівна;

-Тисменицька ОДПІ (Городенківське та Тлумацьке відділення) – в.о. начальника Мельник Іванна Дмитрівна.

Для самотніх матерів передбачена податкова соціальна пільга у розмірі 150 відсотків

В Долинській ОДПІ нагадують,  що порядок надання податкових соціальних пільг встановлений статтею 169 Податкового кодексу України.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Згідно з п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ,  у 2017 році – 1200,0 грн у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку, який має право на застосування податкової соціальної подає роботодавцю заяву на застосування пільги, до якої додає відповідні підтверджуючі документи.

Пільга надається до кінця року, в якому дитині виповнюється 18 років.

Термін зберігання у платника архіву файлів звітності по єдиному внеску, поданої до контролюючих органів в електронному вигляді

Згідно з статтею 13 розділу І Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» cтрок зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Разом з тим статтею 8 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що на власника або уповноважений орган (посадову особу), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів, покладено відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років.

Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5 із змінами і доповненнями (далі – Перелік № 578/5).

Відповідно до ст. 678 п. 7.1 глави 7 розд. І Переліку № 578/5 строк зберігання відомостей про застраховану особу, що підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (з 2011 року – Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованих страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (персоніфікований облік)) становить 75 років.

Прес – служба Долинської ОДПІ