Конкурс


Мобільні додатки
Надання адміністративних послуг
Інтернет-приймальня
Єдина система місцевих петицій
Звернення громадян
Веб-платформа “Відкрите Місто”
Електронні сервіси
Електронна реєстрація дітей в ДНЗ
Правила благоустрою міста Долина
Розклад руху пасажирських автобусів по місту


Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина
Спільнота долинян вконтакті Солодка Долина
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах

Наші партнери



Сесія

 

______________________
Засідання 33 чергової сесії Долинської міської ради відбудеться 30 листопада 2017 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконкому Долинської міської ради відбудеться:
Початок роботи о:

Долинське радіо


Енергоефективний калькулятор

Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Лічильник


Адміністрування сайту


Опитування

Якими, на Вашу думку, повинні бути першочергові господарські пріоритети в роботі міської ради на 2018 рік (оберіть до 3-х варіантів відповіді)?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Детальніше:


25.01.2017

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Долинської міської ради «Про погодження тарифу на послуги з перевезення пасажирів»

 

  1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

Проект рішення виконавчого комітету Долинської міської ради «Про погодження тарифу на послуги з перевезення пасажирів» розроблений відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про захист економічної конкуренції», «Про ціни і ціноутворення», «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 28), наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту» з метою надання методичної допомоги суб’єктам господарювання всіх форм власності, які надають послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у режимі маршрутного таксі; захист прав споживачів транспортних послуг (пасажирів) щодо попередження необґрунтованого підвищення тарифів та відповідності вартості проїзду, якості транспортних послуг; захист прав перевізників з метою задоволення їх підприємницьких інтересів та забезпечення інвестиційної привабливості ринку пасажирських автомобільних перевезень, в тому числі у випадках об’єктивних змін умов господарювання (чинників, які впливають на розмір тарифів); забезпечення сталих умов роботи міського автомобільного транспорту загального користування у режимі маршрутного таксі в місті Долина.

  1. Визначення груп, на які проблема має найбільший вплив.

Дія регуляторного акту поширюється на приватних перевізників та на мешканців міста, які користуються послугами пасажирського транспорту загального користування у режимі маршрутного таксі.

  1. Чому проблема не вирішується ринком і потребує державного втручання.

Проблема підвищення рівня тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів у зв’язку з тим, що державою прийнята низка законів та інших нормативних документів, які регламентують діяльність виконавчих органів місцевого самоврядування в цьому напрямку, зокрема:

– відповідно до п.п. 2 п. «а» ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи міських рад повинні встановлювати тарифи щодо оплати транспортних послуг;

– відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» реалізація єдиної тарифної політики передбачає затверджену центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту методику розрахунку тарифів за видами перевезень;

– наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 р. № 1175 затверджена «Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», яка визначає механізм формування тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та є обов’язковою для застосування під час встановлення тарифів органами місцевого самоврядування на послуги пасажирського автомобільного транспорту.

  1. Чому проблема не вирішується наявними регуляторними актами і якими?

Діючі регуляторні акти, якими погоджені тарифи, не покривають витрат перевізників на перевезення пасажирів в автомобільному транспорті загального користування у режимі маршрутного таксі.

  1. Визначення цілей даного регулювання.

Прийняття даного рішення має на меті:

– збереження якості надання послуг з перевезення пасажирів на належному рівні;

– покрашення результатів фінансово-господарської діяльності пасажироперевізників міста.

  1. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми.

Проектом цього регуляторного акта передбачено прийняття проекту рішення «Про погодження тарифу на послуги з перевезення пасажирів».

Проектом зазначеного рішення передбачена регламентація дій перевізників та пасажирів з питань оплати за проїзд в м. Долина, а саме: визначені тарифи на перевезення пасажирів на кожному маршруті для кожного перевізника з урахуванням його умов господарювання, пасажири матимуть можливість користуватись транспортними засобами, які є найбільш зручними для них.

Дія цього регуляторного акта надасть змогу покращити якість обслуговування пасажирів, задовольнити підприємницький інтерес.

Для провадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи:

  1. Довести проект регуляторного акта до відома споживачів:

1.1.Провести процедуру оприлюднення відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

1.2. Провести відкрите обговорення проекту регуляторного акта.

  1. Винести зазначений регуляторний акт на розгляд виконавчого комітету Долинської міської ради.
  2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» та на офіційному сайті міської ради: http://rada.dolyna.info/.
  3. Забезпечити роботу перевізників за встановленими економічно – обґрунтованими тарифами.

При затвердженні нового рівня тарифів, проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування буде становити:

4.1. Тариф на перевезення пасажирів на усіх міських автобусних маршрутах загального користування РЕМ – ДЕД у розмірі 4,00 грн. за одну поїздку одного пасажира у межах міста Долина.

4.2. Тариф на перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування ДЕД – ГПЗ у розмірі 5,00 грн. за одну поїздку одного пасажира у межах вул. Підлівче, Кармелюка м. Долина.

Прийняття регуляторного акту дасть можливість запобігти необґрунтованому та самовільному підвищенню тарифів, оскільки розрахунки для запропонованого тарифу розглядаються відповідними органами, які дають своє погодження, також рішення щодо підвищення тарифів повинно пройти процедуру регуляторного акту.

  1. Визначення і оцінка альтернативи регуляторного акту.

Серед альтернативних способів досягнення цілей даного регуляторного акту є:

7.1. Збереження існуючого стану, тобто без зміни діючих цін.

Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки ситуація, що склалася потребує негайного вирішення. В іншому випадку – порушується режим та якість надання послуги.

7.2. Встановлення цін можна було б здійснювати на умовах вільного ціноутворення.

Однак, такий метод не гарантує захисту споживачів від необґрунтовано завищених тарифів.

7.3. Прийняття даного проекту рішення виконавчого комітету міської ради

Відповідає потребам у розв’язанні визначеної проблеми, відповідає діючому законодавству та є найбільш обґрунтованим та ефективним способом досягнення зазначених цілей.

  1. Оцінка витрат і вигод, які виникатимуть внаслідок дії регуляторного акту.

В таблиці наведені вигоди та витрати, які належать до сфери інтересів держави, суб’єктів господарювання, громадян.

Очікувані результати прийняття запропонованого рішення:

Вигоди Витрати
Сфера інтересів органів місцевого самоврядування
1. Реалізація державної політики в сфері автомобільного транспорту Витрати міського бюджету на оприлюднення регуляторного акта в друкованих засобах масової інформації.

 

2. Покращення умов перевезення пасажирів
3. Збільшення інвестицій у розвиток автомобільного транспорту міста
4. Поліпшення бізнес-клімату в місті
Сфера інтересів суб’єктів господарювання
1. Можливість здійснення перевезення пасажирів за економічно – обґрунтованими тарифами Витрати на здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів
2. Можливість придбання сучасних типів транспортних засобів
3. Досягнення сталих економічних умов роботи
4. Задоволення підприємницького інтересу
Сфера інтересів громадян
1. Покращення умов транспортного обслуговування населення Збільшення цін на проїзд
2. Зростання кількості та якості послуг

Прийняття рішення виконавчого комітету міської ради «Про погодження тарифу на послуги з перевезення пасажирів» є вигідним як для органів влади, так і суб’єктів господарювання.

  1. Обґрунтування терміну чинності регуляторного акту.

Рішення набирає чинності з дня його опублікування у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» та на офіційному веб-сайті Долинської міської ради в мережі Інтернет: http://rada.dolyna.info/.

Строк дії регуляторного акта встановлюється на необмежений термін, оскільки діючі законодавчі та нормативно-правові акти не передбачають обмеження повноважень органів місцевого самоврядування з питань організації пасажирських перевезень. Доповнення та зміни будуть вноситися в разі внесення відповідних змін до чинного законодавства України та у разі потреби за підсумками аналізу відстеження його результативності. Перегляд положень регуляторного акту, його скасування, відміна чи внесення до нього змін здійснюватиметься у відповідності з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

  1. Визначення показників (індикаторів) ефективності регуляторного акту:

Для відстеження ефективності дії регуляторного акту необхідно провести наступні дослідження:

проведення моніторингу розміру собівартості перевезення 1 пасажира, а також кількість скарг від громадян щодо якісного та безперебійного автотранспортного сполучення автобусом, що працює на міських маршрутах.

  1. Визначення заходів за допомогою яких буде здійснюватись відстеження ефективності акту.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання ним чинності.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватись через рік після проведення базового відстеження.

Періодичні відстеження результативності будуть здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи від дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності.

Відстеження ефективності прийнятого рішення визначеними вище показниками буде здійснено шляхом проведення відповідного статистичного аналізу з моменту його запровадження

  1. Економічний і соціальний ефект.

Нове рішення затвердить тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у режимі руху маршрутного таксі у межах міста Долина.

Реалізація проекту рішення не потребує матеріальних , інших витрат та виділення коштів з міського бюджету.

  1. Інформація про спосіб оприлюднення.

    Проект рішення та аналіз регуляторного впливу оприлюднений у «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа» та на офіційному веб-сайті Долинської міської ради в мережі Інтернет: http://rada.dolyna.info/.

  1. Інформація про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом одного місяця.

  1. Інформація про спосіб надання зауважень та пропозицій.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у письмовому вигляді за адресою: 77500, Івано-Франківська область, м. Долина, просп. Незалежності, 5 каб. 46.

Начальник відділу економіки

Долинської міської ради

Роман Михнич

Проект рішення тут:

-taryf-na-miski-marshruty