Архіви публікацій


Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Долинські ресурси

Долинська райдержадміністрація Долинська районна рада
Долинська центральна районна бібліотека Краєзнавчий музей Бойківщина

Наші партнериСесія

 

______________________
Пленарне засідання позачергової 48 сесії Долинської міської ради відбудеться 21 лютого 2019 року
Початок роботи о 10:00 годині

Виконком

Чергове засідання виконавчого комітету Долинської міської ради відбудеться 22 лютого 2019 року
Початок роботи о 14:00 годині

Радіо


Долинська міська рада у Facebook
Долинська міська рада на YouTube

Адміністрування сайту


Опитування

Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.

Лічильник


22.03.2017

ОГОЛОШЕННЯ щодо проведення громадських слухань

з метою обговорення  проекту рішення Долинської міської ради «Про порядок організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»

 «30» березня 2017 року о 16:00 год. у залі засідань районної ради (просп. Незалежності, 5, м. Долина) відбудуться громадські слухання з метою одержання зауважень і пропозицій від жителів міста Долини, фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань щодо проекту рішення Долинської міської ради «Про порядок організації управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту порядку «Організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»

Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань, Долинська міська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту – проект рішення  Долинської міської ради «організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина» та проекту « Порядку  організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»  .

Проект рішення та порядок щодо прийняття рішення по утриманню об’єктів нерухомості опубліковані в офіційному віснику Долинської міської ради тижневику « Добра справа»

Даний проект рішення та Порядок  підготовлений з метою:

 • Забезпечення належного утримання об’єктів нерухомості, що перебувають в спільній сумісній власності кількох власників житлових чи не житлових приміщень.
 • Врегулювання житлово-комунальних відносин між їх учасниками.
 • Стимулювання формування само організації ефективних власників нерухомості в ОСББ чи інші форми .
 • здійснення якісного та своєчасного контролю за технічним станом будинків .
 • здійснення громадського контролю над наданням послуг з утримання багатоквартирних будинків.
 • об’єднання споживачів житлово-комунальних послуг з метою спільного вирішення проблемних питань пов’язаних з експлуатацією будівлі.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня офіційного опублікування цього проекту у письмовому вигляді за адресою:

Поштова адреса:

просп. Незалежності, 5, м. Долина, 77500, тел./факс (03477)27036,

Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Долинської міської ради   від 10.03.2017 р. «Про порядок організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»

 1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

На сьогоднішній день у місті Долина існують непорозуміння між учасниками відносин , що виникають при утриманні будинку (Спільного майна співвласників будинку) , а саме :

 • утримання будівлі виконується виключно за рахунок коштів її власників, проте через неорганізованість власників утримання будівлі не здійснюється;
 • посилення участі співвласників в утриманні будівлі;
 • забезпечення здійснення контролю за технічним станом будинків ;
 • об’єднання співвласників будівлі з метою спільного вирішення проблемних питань пов’язаних з її експлуатацією.
 • розрахунок витрат на утримання будівлі в залежності від побажань співвласників та технічного стану будівлі.

         Всі вище перелічені проблеми виникають  здебільшого через відсутність порозуміння та правил поведінки учасників житлово-комунальних відносин , їхня неготовність до співпраці, реформування житлово-комунальної галузі , недостатня про інформованість споживачів  житлово-комунальних послуг чи просто їхня байдужість.

 1. Визначення цілей регулювання

Прийняття регуляторного акта сприятиме:

– впорядкуванню системи  утримання  нерухомості в місті де є три чи більше співвласники.

– припиненню конфліктних ситуацій між учасниками житлово-комунальних відносин ;

– об’єднанню співвласників будівлі з метою спільного вирішення проблемних питань пов’язаних з її експлуатацією;

– прозорості схеми розрахунку  витрат на утримання будинку;

– відновленню співпраці між споживачами та надавачами послуг з утримання будівель.

– посилення контролю над  технічним станом будівель в місті з боку управителів та співвласників (власників, споживачів).

 1. Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу.

Нині, у зазначеній сфері цивільно-правових відносин діють такі основні законодавчі акти : Цивільний кодекс України ,Житловий кодекс України, Закон України «Про приватизацію житлового фонду», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 “Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” та порядку формування тарифів та фактичних витрат на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. N 869 ,наказ КМУ від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

Однак, регуляторного акту, який діє на території міста Долини та метою якого є врегулювання відносин між співвласниками будинку з метою забезпечення утримання їх спільної власності немає. Пасивність не добросовісного співвласника наносить шкоду іншому , який за власний рахунок не спроможний забезпечити утримання всієї будівлі , що є спільною власністю.

 1. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта.

Прийняття регуляторного акта сприятиме впорядкуванню системи  утримання багатоквартирнихбудинків в місті , припиненню конфліктних ситуацій між співвласниками будівлі між собою а також особою,що відповідальна за утримання будівлі.

 1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта.

Строк дії регуляторного акта матиме необмежений термін дії. За винятком тих положень які будуть змінені в порядку передбаченому законодавством.

 1. Визначення показників результативності акта

Прийняття  регуляторного акта дасть можливість:

– привести відносини між учасниками  житлово-комунальних послуг та утримання багатоквартирних будинків відповідно до вимог чинного законодавства;

– впорядкувати відносини між співвласниками будівлі;

-визначення співвласниками будівлі способу її утримання з метою належного утримання та експлуатації спільного майна будинку ;

 1. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта

Строк проведення результативності акта:

Базове – до набрання актом чинності;

Повторне – через рік після набрання чинності актом;

Періодичні – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності акта.

Відстеження результативності дії акта здійснюватиметься за результатами врахування зауважень та пропозицій, виконання норм запропонованого проекту рішення.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення  «Про Порядок організації управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина» 

 1. Обґрунтування прийняття рішення

1.1. Відповідно до  статті  382  Цивільного  кодексу  України  (далі  –  Кодекс)  власникам  квартири   багатоквартирному житловому будинку  належать  на  праві  спільної сумісної  власності  приміщення  загального  користування,  опорні конструкції будинку,  механічне,  електричне,  сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири,  а також споруди,  будівлі,  які  призначені  для забезпечення  потреб  усіх  власників  квартир,  а також власників нежитлових приміщень,  які розташовані у  житловому  будинку.  При цьому  статтею  369 Кодексу визначено,  що співвласники майна,  що  є  у  спільній   сумісній   власності,   володіють   і користуються  ним  спільно,  якщо інше не встановлено домовленістю між  ними.  Розпоряджання  майном,  що  є  у   спільній   сумісній власності,  здійснюється  за  згодою всіх співвласників.  Правочин щодо   розпорядження   спільним   майном,   вчинений   одним    із

співвласників,  може  бути  визнаний  судом  недійсним  за позовом іншого   співвласника у разі відсутності у співвласника, який вчинив правочин,  необхідних повноважень. Разом з цим статтею 322 Кодексу   власник  зобов’язаний  утримувати  майно,  що   йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

     1.2. На даний час  законодавство  не  містить  норм,  які  звільняли співвласників багатоквартирного  будинку  власника  від  обов’язку його  утримувати.  Однак через не однозначність діючого законодавства в сфері утримання нерухомості існує потреба запровадження механізму прийняття рішень що до  способу та порядку реалізації обов’язків власників житлової та не житлової нерухомості по їх утриманню в належному стані.

     1.3. Статтею  7  Закону   України   “Про житлово-комунальні послуги”  до повноважень органів місцевого самоврядування зокрема віднесено:

 • встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги;
 • забезпечення населення житлово-комунальними     послугами

необхідних рівня та якості;

 • інформування населення відповідно  до   законодавства   щодо

відповідності   якості   житлово-комунальних   послуг  нормативам,

нормам, стандартам та правилам;

 • здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту

прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

 1. Мета і завдання прийняття рішення

Проект рішення та порядок розроблено з метою:

 • Забезпечення належного утримання об’єктів нерухомості, що перебувають в спільній сумісній власності кількох власників житлових чи не житлових приміщень.
 • Врегулювання житлово-комунальних відносин між їх учасниками.
 • Формування в само організації ефективних власників нерухомості через ОСББ, уповноваженого представника співвласників будівлі, та інші.
 • здійснення якісного та своєчасного контролю за технічним станом будинків .
 • здійснення громадського контролю над наданням послуг з утримання багатоквартирних будинків.
 • об’єднання власників (споживачів житлово-комунальних послуг) з метою спільного вирішення проблемних питань пов’язаних з експлуатацією будівлі.
 1. Стан нормативно-правової бази.

Проект рішення розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  Цивільного кодексу України, Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» з врахуванням наказу КМУ від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

 1. Загальна характеристика і основні положення проекту рішення.
 2. Основними положеннями проекту рішення є впорядкування відносин між учасниками  у сфері житлово-комунальних послуг.

Учасниками  у сфері житлово-комунальних послуг є:власник, наймач (Орендар), споживач,управитель,  виконавець, виробник та орган місцевого самоврядування.

Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг  є  балансоутримувач  та  управитель,   які   залежно   від цивільно-правових  угод  можуть  бути  споживачем,  виконавцем або виробником житлово-комунальних послуг.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття рішення.

Прийняття та реалізація рішення Долинської міської ради «Про затвердження порядку щодо прийняття рішення по управлінню об’єктами нерухомості»  не потребує додаткових витрат з міського бюджету.

 1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення.

Прийняття та реалізація рішення Долинської міської ради «організації Управління (утримання) будинків, споруд та прибудинкових територій м. Долина»  забезпечить впорядкування відносин між учасниками відносин які виникають в сфері обслуговування будинків,  впорядкування системи якості технічного утримання будівель,  проведення роз’яснень серед населення, про порядок утримання будівель, здійснення якісного та своєчасного контролю за технічним станом будинків, здійснення громадського контролю над належним утриманням будівель і запобігатиме порушенням законодавства у відповідній сфері цивільно-правових відносин.